Ruukki zdobywa nagrodę główną konkursu Dobry Wzór w kategorii nowe technologie

2017-03-17, ostatnia aktualizacja 2017-03-17 (08:35.12)

Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza innowacyjne produkty, wyróżniające się ciekawym wzornictwem, rozwiązaniami funkcjonalnymi i walorami rynkowymi. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 222 produkty i usługi. Ruukki znalazło się w gronie zwycięzców wśród takich znanych marek jak Mazda, Vox czy Ania Kruk.

Niebanalne produkty wszystkich finalistów można było podziwiać na wystawie pokonkursowej w Instytucie. Z panelami Liberta Solar w kategorii Nowe Technologie konkurował m.in. pierwszy na świecie robot edukacyjny, który rozwija się wraz z dzieckiem, ucząc programowania i nowych technologii poprzez zabawę.

„To wspaniałe, że panele Liberta Solar znalazły się w gronie tak zaawansowanych technologicznie produktów. Nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem oraz uznaniem dla naszej oferty produktowej i wartości, które wyznajemy. To wszystko znajduje odzwierciedlenie w naszych imponujących i energooszczędnych elewacjach,” podsumowuje Business Manager Adam Myśliwiec, który odebrał nagrodę w imieniu Ruukki

System Liberta Solar był oceniany przez grono badaczy Instytutu, projektantów i architektów pod patronatem Ministra Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Eksperci wyróżnili w nim innowacyjne połączenie estetycznego wzornictwa z funkcjonalnością:

„Jury doceniło połączenie paneli fotowoltaicznych z funkcją okładziny architektonicznej na elewacje budynków. To równocześnie możliwość przyjaznego środowisku pozyskiwania energii z promieni słonecznych i sposób na estetyczne rozwiązanie wykończenia fasady.”

Znak Dobrego Wzoru to duże wyróżnienie, ale nie jedyna korzyść, jaką niesie ze sobą wygrana w konkursie. Instytut wykorzystuje konkursowe produkty w promocji współpracy przedsiębiorcy z projektantem. Promuje je również na wystawach, warsztatach, studiach podyplomowych czy publikacjach eksperckich. Już 5 grudnia Instytut Polski w Sofii zaprezentował tegorocznych zwycięzców w Narodowej Akademii Sztuki w Bułgarii. 

Systemy solarne Ruukki®

System solarny Ruukki® on-wall solar oraz Liberta™ Solar wykorzystują czystą energię odnawialną. Oba rozwiązania są łatwe w realizacji zarówno nowych jak i modernizowanych obiektów: swoboda projektowania, kompletna dostawa, łatwy montaż i konserwacja.
System Ruukki® on-wall solar to efektywny kosztowo system, którego elementy fotowoltaiczne (PV) dyskretnie komponują się z dużymi powierzchniami elewacyjnymi. System obejmuje wysokiej jakości moduły PV w standardowym rozmiarze oraz specjalnie zaprojektowaną ramę aluminiową.
Liberta™ Solar to kaseton elewacyjny, który zapewnia jednolitą szklaną powierzchnię bez widocznych obróbek i z minimalnymi spoinami. Idealne rozwiązanie dla takich obiektów jak centra handlowe i biurowce.
Liberta™ Solar to połączenie wysokiego standardu architektonicznego oraz znakomitego rozwiązania w zakresie zrównoważonej energii dla budynku.