Instalacje sprężonego powietrza w przemyśle
Instalacje sprężonego powietrza wykorzystuje się w niemal każdej gałęzi przemysłu. Niezbędne są w hutach szkła, zakładach farmaceutycznych, przy produkcji chemii budowlanej, ale także w wielu małych firmach o różnych profilach działalności.
Aranżacja balkonu – 3 proste sztuczki na piękny taras
Balkon to często namiastka dużego ogrodu, rozpościerającego się za posesją. Stanowi za oazę spokoju, umożliwia relaks po całodziennej pracy przy komputerze, stwarza przestrzeń do picia porannej, aromatycznej kawy i grillowania w towarzystwie najbliższych przyjaciół.
Wykwity wapienne na kostce brukowej. Skąd się w ogóle biorą?
Kostka brukowa jest niezwykle popularnym materiałem, zwłaszcza jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni wokół domu, np. podjazdu. Jednak często efekt wizualny, o który w głównej mierze chodzi, psują tzw. wykwity wapienne. Jak informują producenci, nalot ten jest absolutnie naturalną sprawą. O to, skąd się bierze oraz jak je usunąć, zapytaliśmy fachowca, który impregnacją kostki brukowej zajmuje się od lat.
Jak praktycznie urządzić małą kuchnię?
Czy mała kuchnia może być funkcjonalna i odgrywać swoją rolę równie dobrze, jak duże pomieszczenie? Oczywiście, wystarczy mieć tylko na nią dobry pomysł. Z pomocą przychodzą sprawdzone patenty współczesnych designerów. O czym warto pamiętać, aranżując małą kuchnię?
Przyczyny powstawania pleśni – jak temu zaradzić?
W wielu domach czy mieszkaniach pojawia się pleśń. Ten charakterystyczny zielonkawy lub czarny osad jest nie tylko nieestetyczny, ale też ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka – szczególnie małych dzieci. Dlatego, gdy tylko się pojawi, należy podjąć z nim walkę, a skuteczne zwalczenie pleśni często nie jest takie proste.
Ile może kosztować montaż powietrznej pompy ciepła?
Z pewnością to pytanie interesuje wiele osób planujących budowę domu. Dotyczy to w szczególności osób, które nie mają możliwości skorzystania z gazu ziemnego, a poszukują bezobsługowego źródło ciepła. Jednym z naturalnych wyborów jest dziś pompa ciepła w szczególności pobierająca energię z powietrza atmosferycznego. W artykule przedstawiono szacunkowe koszty systemu oraz wpływ decyzji inwestora na ich poziom.
Plusy i minusy okrągłych stołów
Wiele osób zastanawiając się nad wyborem stołu okrągłego do swojej kuchni lub jadalni, odczuwa pewne wątpliwości, czy aby na pewno jest to dobra decyzja. Podpowiadamy zatem, jakie wady i zalety niesie za sobą to rozwiązanie? Do jakich wnętrz jest polecane i jaką ilość osób jest w stanie pomieścić.
Królewski rododendron
Co sprawia, że rododendrony zajmują jedno z czołowych miejsc w rankingu roślin najchętniej uprawianych w polskich ogrodach? Czy chodzi o tradycję? Walory ozdobne? A może sęk tkwi w uprawie, która pomimo tego, że nie zalicza się do tych najmniej kłopotliwych to wzbudza chęć zmierzenia się z pewnym wyzwaniem skłania do posiadania choć jednego egzemplarza w przydomowym ogrodzie?
Nowa inwestycja dewelopera w Poznaniu już wkrótce gotowa. Dlaczego warto kupić mieszkanie w poznańskich Naramowicach?
Poznań zachwyca nie tylko Polaków, lecz także obcokrajowców niepowtarzalnym klimatem, zabytkami, kolorowymi domkami i historycznymi koziołkami. Poznań nie tylko jest doskonałym miejscem na wycieczkę, lecz przede wszystkim doskonałym miejsce do mieszkania. Nie bez powodu Poznań bardzo często wygrywa w rankingach na najlepsze miejsce do życia. Jednak nie wszystkie dzielnice w Poznaniu cieszą się popularnością.
Wybieramy pralkę do małej łazienki – kilka praktycznych porad
W większości mieszkań w blokach łazienki są dość małe. Zagospodarowanie takiego wnętrza bywa często wielkim wyzwaniem, szczególnie jeśli chcemy by było wygodne i ładne. Dlatego też bardzo istotną kwestią jest dobór odpowiedniej pralki, która będzie jednocześnie wygodna w użytkowaniu i nie zajmowała byt wiele miejsca. Oto kilka porad.
 
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9 ... 74