Ruukki wprowadza do Polski rodzinę produktów wykorzystujących energię słoneczną

2014-07-22, ostatnia aktualizacja 2014-07-22 (07:28.31)

Alternatywne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Na rynku z dnia na dzień pojawia się szereg produktów wykorzystujących ten rodzaj energii. Przykładem skutecznego wykorzystania energii słonecznej są zestawy solarne marki Ruukki.

Dach Ruukki Classic Solar bazuje na kolektorach słonecznych nadających się do instalacji niemal na każdym dachu. Dodatkowo dach solarny jest w pełni zintegrowany z tradycyjnym pokryciem dachowym, co sprawia, że instalacja jest prawie niewidoczna.

Systemy solarne umieszczone w dachu Ruukki Classic Solar przekazują energię słoneczną, która następnie podgrzewa wodę gromadzoną w zbiorniku. Podgrzana woda może być wykorzystywana zarówno do ogrzewania domu poprzez przepływ w sieci grzewczej, jak również do codziennego użytku. Solarne systemy grzewcze pozwalają na zapewnienie ponad półrocznego zapotrzebowania gospodarstwa domowego na ciepłą wodę.

Systemy solarne firmy Ruukki.
Systemy solarne firmy Ruukki.źródło: Ruukki

- Wykorzystanie energii słonecznej może zmniejszyć koszty ogrzewania, emisję dwutlenku węgla oraz poprawić wydajność energetyczną budynku. - mówi Grzegorz Pucek, Business Director, Ruukki Building Products. - Jeśli budynek jest wyposażony w systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii, wzrasta również jego wartość rynkowa. Nowoczesne budownictwo stale dąży do zwiększenia liczby zrównoważonych energetycznie obiektów bazując na dostępności wszystkich, w tym szczególnie odnawialnych źródeł energii. – dodaje.

Ruukki udostępnia swoje zestawy solarne w trzech wariantach: 2,3 i 4 sztukach słonecznych kolektorów. Zestawy solarnej takiej wielkości w większości przypadków są w stanie zapewnić ogrzewanie wody dla domu jednorodzinnego. Jednak w przypadku zapotrzebowania na większe zestawy, istnieje możliwość zamówienia ich na indywidualne życzenie klienta.

Wprawdzie koszt instalacji zestawów solarnych jest nieco droższy niż tradycyjnej instalacji grzewczej. Jednak ze względu na dostępność darmowej energii słonecznej korzystanie z tego rodzaju instalacji pozwoli właścicielowi domu na solidne oszczędności z tytułu ogrzewania domu.