Polepszona udarność stali przeznaczonej do pracy w ekstremalnych warunkach – nowa wysokowytrzymała stal Ruukki Optim 700 QL1

2014-07-11, ostatnia aktualizacja 2014-07-11 (07:38.28)

Ruukki wprowadził do swojej oferty kolejną super wytrzymałą stal. Ruukki Optim 700 QL1 to stal o lepszej udarności przeznaczona do wyjątkowo ekstremalnych warunków pracy.

Właściwości stali Optim 700 QL1 zostały sprawdzone w - 60 ᵒC. Wytrzymałość stali jest niezwykle istotna ze względu na jej główne zastosowanie. Optim 700 QL1 wykorzystywana jest przede wszystkim w dźwigowych żurawiach, konstrukcjach nośnych czy komponentach ciężkich maszyn.

Stal Ruukki Optim 700 QL1 wykorzystywana jest w przemyśle ciężkim.
Stal Ruukki Optim 700 QL1 wykorzystywana jest w przemyśle ciężkim.źródło: Ruukki

Właściwości stali podkreśla również Przemysław Beciński, dyrektor ds. sprzedaży firmy: - Wytrzymałość i udarność konstrukcyjnej stali Optim 700 QL1 gwarantuje odpowiednią nośność nawet najbardziej skomplikowanego sprzętu dźwigowego i spełnia stosowne kryteria bezpieczeństwa także w przypadku niskich temperatur.

Nowa stal Ruukki Optim 700 QL1/
Nowa stal Ruukki Optim 700 QL1/źródło: Ruukki

Stale z serii Optim produkowane są przez Ruukki od 2002r. Jednak stale rosnące wymogi rynkowe wymuszają na producencie poszukiwania nowych rozwiązań w zakresie wytrzymałości i udarności. Najnowszy produkt Optim 700 QL1 ma być odpowiedzią na główne potrzeby branży wykorzystującej w swojej pracy stale producenta.

Ważną cechą stali Ruukki jest również jej lekkość. Najnowszy wariant stali dostępny jest w arkuszach o grubości 6-60mm. Stal Optim 700 QL1 wykazuje się wysoką wytrzymałością, będąc jednocześnie podatną na kształtowanie i spawanie. Jej zdolności plastyczne znacznie ułatwiają wykorzystanie jej w przemyśle i produkcji.

Dużym wsparciem jest również profesjonalne doradztwo w zakresie doboru właściwego wariantu stali. Doświadczony zespół konsultantów służy pomocą i posiadanym doświadczeniem.

Ruukki znany jest w Polsce przede wszystkim jako producent pokryć dachowych. Jednak firma posiada również bogatą ofertę produktów dedykowanych branżom produkcyjnym i wydobywczym. Co więcej, producent stale poszukuje nowych rozwiązań pozwalających zaoferować swoim klientom najwyższą wytrzymałość i jakość. Stal Optim 700 QL1 jest jednym z wyników takich poszukiwań.