Certyfikat Top Employer dla Saint-Gobain

2014-05-30, ostatnia aktualizacja 2014-05-30 (07:55.33)

Marka Isover (Saint-Gobain) została po raz kolejny nagrodzona. Jednak tym razem wyróżnienie nie dotyczyło produktów firmy. 4 marca marka Isover została nagrodzona certyfikatem Top Employers.

Top Employers to grono najlepszych pracodawców. Międzynarodowa organizacja Top Employers Institute doceniła politykę pracy oraz środowisko zatrudnienia realizowane przez firmę Saint-Gobain. Marka Isover została wyróżniona również za najlepsze praktyki w dziedzinie HR.

Z naszego szczegółowego niezależnego badania wynika, że Grupa Saint-Gobain zapewnia swoim pracownikom wyjątkowe warunki pracy, dba o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji i udowadnia, że jest liderem w dziedzinie HRM, robiąc wszystko, aby bezustannie doskonalić swoje praktyki zatrudniania i rozwijać się. – uzasadniał swoją decyzję Top Employers Institute.

Saint-Gobain to firma dbająca szczególnie o warunki pracy swoich pracownik. W czasie swojej przeszło dwudziestoletniej działalności na polskim rynku zrozumiała, że potencjał firmy tkwi nie tylko w jej produktach, ale przede wszystkim w jej pracownikach. Marka przywiązuje dużą wagę do uczciwych i bezpiecznych warunków pracy. Docenia u swoich podwładnych kreatywność, odpowiedzialność i samodzielność. Firma wyznaje zasadę, że to zaangażowanie i umiejętności zatrudnionego personelu stanowią największy potencjał firmy. Certyfikat Top Employers potwierdza słuszność polityki zatrudnienia realizowanej przez przedsiębiorstwo.

Certyfikat Top Employers 2014.
Certyfikat Top Employers 2014.źródło: Isover

Saint-Gobain to jedna z 39 firm wyróżnionych certyfikatem Top Employers w bieżącym roku. Oprócz firm produkcyjnych w gronie wyróżnionych znalazły się m.in. firmy finansowe czy informatyczne. W procesie certyfikowania ocenie podlegają warunki zatrudnienia (zarobki, świadczenia dodatkowe), jak również polityka kadrowa przedsiębiorstwa (np. możliwości rozwoju pracowników). Duży wpływ na ocenę mają również systemy integracji pracowników czy wdrażanie elastycznych warunków zatrudnienia. Celem certyfikatu jest wyróżnienie na rynku odpowiedzialnych pracodawców. W 2014r. Saint-Gobain dołączyła do tego grona.