Oknoplast Sp. z o.o.

ul. Ochmanów 117
32-003 Podłęże
woj. małopolskie
 

O firmie

OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 10 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W krajach tych spółka posiada rozbudowaną sieć ponad 2100 partnerskich salonów sprzedaży. Firma została uhonorowana przez ambasadę RP we Francji, jako „Najlepszy Polski Exporter” produktów do tego kraju.

W czerwcu 2013 roku firma ogłosiła utworzenie Grupy OKNOPLAST, w skład której wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus. Pozwala to na jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów. OKNOPLAST działa w segmencie Top Premium. W portfolio firmy znajdują się okna i drzwi zewnętrzne PVC, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych firm OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką m.in. zastrzeżone wzorem wspólnotowym kształty profili okien z serii Platinium i Winergetic Premium oraz klamki i okucia z serii dESIGN+. Produkty firmy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. WnD zajmuje się produkcją okien z segmentu ekonomicznego plus – o niższej cenie, ale wysokiej jakości. Siedziba firmy wraz z biurem, halami produkcyjnymi i magazynami o łącznej powierzchni 13 000 m² znajduje się w Rąbieniu pod Łodzią. Trzonem działalności Aluhaus są natomiast aluminiowe okna, drzwi wejściowe, fasady i ogrody zimowe. Produkty firmy nabyć można na terenie całej Polski.

W trakcie swej kilkunastoletniej działalności, OKNOPLAST wypracował pozycję firmy wytyczającej nowe trendy, marki, która stała się synonimem najwyższej jakości. Jako pierwszy w Europie wdrożył nowe, innowacyjne rozwiązania, które obecnie funkcjonują jako standardy w całej branży okien PVC, m.in. pięciokomorowy profil, szyba U=1,0, niski próg z PVC do okien balkonowych, czy też brązowa uszczelka z EPDM. W ostatnim czasie firma jako pierwsza wprowadziła tak unikalne produkty jak okno Prolux, ColorFull czy Winergetic Premium Passive z barierą termiczną SpaceBlock, w której wykorzystano m.in. aerożel – materiał izolacyjny wykorzystywany przy budowie statków kosmicznych.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE. Firma została odznaczona również certyfikatem „Zielone okno”, potwierdzającym, że produkt nie zawiera rtęci, a w konsekwencji nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom. Były to m.in.: „Godło Teraz Polska”, nagroda brytyjskiej organizacji biznesowej Ruban d’Honneur, „Budowlana Marka Roku 2014”, „TopBuilder 2013”, „Lider Rynku 2012”, Premium Brand 2011 dla najbardziej cenionej marki czy „Złoty Laur Klienta 2011”.

Oferta

 • okna PVC: Winergetic Premium Passive, Winergetic Premium, Platinium Evolution², Platinium Evolution¹, Platinium, ColorFull, Koncept, Prolux
 • drzwi tarasowe PVC: PSK, HST, Balkonowe
 • rolety: Luna, Terra, Sol, Sol Evolution

Więcej o nas

 • Grupa Oknoplast stawia na zaangażowanie pracowników w funkcjonowanie firmy
  Pracownicy chcą mieć coraz większy wpływ na swoje miejsce pracy. Pragną partycypować w podejmowaniu decyzji, móc wprowadzać nowoczesne rozwiązania i mieć możliwość usprawniania firmy. Zmiany w trendach funkcjonowania przedsiębiorstw zauważyła Grupa Oknoplast, która wraz z nową strategią firmy na lata 2015-2020 wprowadza także innowacyjne rozwiązania związane z zarządzaniem oraz podejściem do pracowników.
 • Oknoplast Liderem Mecenatu i Dobroczynności
  6 czerwca w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród „Lider Małopolski”, przyznawanych przez redakcję „Dziennika Polskiego” najlepszym firmom z Małopolski. Oknoplast otrzymał nagrodę i tytuł Lidera Mecenatu i Dobroczynności za niezwykłą w skali światowej wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i umiejętności przekuwania spektakularnych sukcesów biznesowych w bezcenne inicjatywy służące ludziom.
 • Widocznie więcej designu i zero zaokrągleń w oknie Pixel – nowym autorskim produkcie Oknoplast
  W rok po premierze okna Prolux firma Oknoplast nie przestała zaskakiwać innowacyjnym podejściem do stolarki okiennej.
 • Kolejna statuetka TopBuildera dla Oknoplast
  Kolejny produkt firmy Oknoplast został wyróżniony. Oknu Winergetic Premium Passive przyznano prestiżową nagrodą TopBuilder 2014. Produkt Oknoplastu ujął Jury swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami, jak również ciekawym wzornictwem.
 • Nagroda Biznesu Sportowego dla Oknoplast
  Oknoplast od lat zacieśnia relacje między biznesem i sportem. Działania sponsoringowe firmy zostały docenione. Oknoplast zdobył Nagrodę Biznesu Sportowego. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 6 marca w trakcie Gali Sportu i Biznesu.
 • Oknoplast nagrodzony statuetką DMS w kategorii projekt Sponsoringowy
  Istniejące firmy budowlane nie ograniczają się wyłącznie do własnej działalności branżowej. Często producenci osiągający sukcesu w swojej dziedzinie dzielą się zyskami z innymi. Z pewnością przykładem takiej firmy jest Oknoplast, który został nagrodzony statuetką DEMES.
 • Oknoplast buduje domy przyszłości
  W podwarszawskim Józefowie powstaje eksperymentalny zeroenergetyczny dom, w którym wykorzystane zostaną technologie jutra! Prawdziwa gratka dla miłośników oszczędzania oraz ekologicznych rozwiązań.
 • Gwiazdy futbolu na stoisku Oknoplast
  Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Made Expo 2013 zakończyły się dużym sukcesem wizerunkowym dla krakowskiego producenta okien PVC. Szósta edycja tego wydarzenia nie obyła się bez niezwykłych niespodzianek przygotowanych dla zwiedzających.
 • Oknoplast promuje najlepszych sportowców świata
  Producent okien PVC słynie z promowania talentów piłkarskich. Sponsoruje włoską drużynę Inter Mediolan, ale na tym plany się nie skończyły. 3 września prezes zarządu, Mikołaj Placek, ogłosił podpisanie nowych kontraktów sponsorskich. Specjalnie z tej okazji odbyła się wyjątkowa konferencja prasowa w miejscu idealnym do tego, czyli Stadionie Narodowym w Warszawie.
 • Okonoplast na koszulkach piłkarzy Olympique Lyon
  Kolejny udany kontrakt sponsorski został podpisany w lipcu 2013 z francuskim klubem piłkarskim, reprezentantem ekstraklasy. Mikołaj Placek, prezes zarządu krakowskiej firmy stolarki okiennej, z dumą ogłosił na wrześniowej konferencji prasowej rozpoczęcie współpracy partnerskiej z francuskimi piłkarzami.
 • Oknoplast dla klienta zrobi wszystko
  Duże gabarytowo zamówienie do nietypowo położonej posiadłości może być nie lada wyzwaniem dla ekspertów od logistyki i transportu. Jednak i tym razem profesjonaliści krakowskiego producenta okien i drzwi stanęli na wysokości zadania. Uwaga! Materiał tylko dla osób spragnionych mocnych wrażeń.
 • Oknoplast ponownie nagrodzony certyfikatem „Zielonego Okna”
  W dzisiejszych czasach już niemal każdy zdaje sobie sprawę, jak ważną rzeczą jest nie tylko funkcjonalność produktów, ale także ich ekologiczność oraz brak ujemnego wpływu na zdrowie. Jeszcze do niedawna używanie stolarki okiennej z tworzyw sztucznych uważane było za niezbyt sprzyjające dla zdrowia.
 • Oknoplast ze statuetką Ambasadora Sportu
  Upowszechnianie i krzewienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży to jeden z najbardziej dziś rozpowszechnionych oszarówów działalności społecznej. Nie chodzi tu tylko o sport wyczynowy, ale o ogólnie pojętą kulturę fizyczną, która pozawala na lepszy rozwój oraz utrzymywanie w dorosłym życiu zdrowia oraz sprawności.
 • Produkty Oknoplast w finale konkursu Dobry Wzór
  Nie od dziś wiadomo, że aby stworzyć produkt mogący zyskać miano prawdziwego hitu na rynku potrzebne jest połączenie wysokiej jakości, innowacyjności oraz funkcjonalności. Jeżeli idą one w parze z nowoczesnym designem, to można się spodziewać, że stanie się on przebojem. Nie inaczej jest w branży budowlanej, gdzie wyznacznikiem najlepszych produktów są ich niezawodność oraz nowoczesność.
 • Oknoplast w Dortmundzie na Signal Iduna Park
  Oknoplast, jeden z liderów rynku okien i stolarki okiennej w Polsce, prowadzi w ostatnim czasie zdecydowaną ekspansję na rynkach zagranicznych. Jej nieodłącznym elementem jest dobra reklama. Aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, zarząd firmy zdecydował między innymi o sponsorowaniu europejskich drużyn ligowych. Nie od dziś wiadomo bowiem, że sport to jeden z lepszych sposobów dotarcia do konsumentów.
 • Oknoplast wkracza na wirtualne boiska
  Gra komputerowa FIFA znana jest chyba wszystkim fanom sportu. To aktualizowany każdego roku symulator rozgrywek piłkarskich, pozwalający na przeprowadzanie wirtualnych meczów oraz dokonywanie operacji wymiany zawodników. FIFA należy do liderów rynku pod względem ilości osób w nią grających.

Sieć sprzedaży

Ad-Bud
Ad-Bud

ul. 3. Maja 97, 37-700 Przemyśl
woj. podkarpackie

Dagma
Dagma

ul. Teatralna 2A, 55-100 Trzebnica
woj. dolnośląskie

Domega
Domega

ul. Górecka 8, 60-201 Poznań
woj. wielkopolskie

Pro-Mix
Pro-Mix

ul. Związku Walki Młodych 66, 09-100 Płońsk
woj. mazowieckie

KontaktJak dojechać