Koło Lehnen – Wsparcie dla niepełnosprawnych

2014-02-03, ostatnia aktualizacja 2014-02-03 (08:11.50)

Łazienka to miejsce, w którym każdy powinien czuć się bezpiecznie. Niestety znajduje się tu wiele elementów, które mogą stanowić zagrożenie dla osób, które nie są w pełni sprawne. Dotyczy to także specyficznych warunków panujących w tym pomieszczeniu, a przede wszystkim wilgoci wpływającej na zwiększenie śliskości posadzki i innych powierzchni.

W związku z tym łazienka przeznaczona dla osób starszych i niepełnosprawnych powinna być wyposażona w specjalne uchwyty i poręcze. Często zamontowanie ich poprawi nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort psychiczny użytkownika.

Łazienka dla osób starszych i niepełnosprawnychźródło: Koło

Koło wprowadza na rynek nowe serie akcesoriów dedykowanych osobom starszym i niepełnosprawnym. Lehnen Concept i Lehnen Novus, nie tylko ułatwią urządzenie tego typu łazienki, ale także nie obciążą nadmiernie domowego budżetu.

Prysznic dla niepełnosprawnychźródło: Koło

Lehnen Concept to seria wykonana ze stali nierdzewnej. Jest to całościowe wyposażenie łazienki, które znajduje zastosowanie przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej. Także tutaj inwestorzy powinni pomyśleć o osobach mniej sprawnych pod względem ruchowym. Rozwiązania proponowane w tej serii odznaczają się funkcjonalnością oraz uniwersalnością. Estetycznie wykonane elementy pasować będą do każdego pomieszczenia.

Wszystkie elementy systemu przeszły pozytywnie wielokrotne testy wytrzymałości. Sprawdzają się nawet przy ponadnormatywnych obciążeniach i gwarantują całkowite bezpieczeństwo użytkowania. W skład serii Concept wchodzą poręcze proste i kątowe, poręcze łukowe stałe i uchylne oraz siedzisko prysznicowe i wieszak do zasłony prysznicowej.

Lehnen Novus to z kolei akcesoria wykonane ze stali pokrytej lakierem proszkowym w kolorze białym. Dedykowane są zarówno do obiektów użyteczności publicznej jak i domów prywatnych. Są odpowiedzią na zapotrzebowanie na niedrogie i funkcjonalne elementy wyposażenia łazienek dla niepełnosprawnych i starszych. Akcesoria Novus są dowodem na to, że przystępną cenę można połączyć z wysoką jakością i funkcjonalnością produktów. W kolekcji znajdują się poręcze proste i kątowe, poręcze łukowe stałe i uchylne oraz siedzisko prysznicowe.