Viessmann Sp. z o.o.

al. Karkonoska 65
53-015 Wrocław
woj. dolnośląskie
 

O firmie

Historia

Viessmann powstał w 1917 roku w Niemczech jako rodzinna firma. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia 10600 pracowników i jest wiodącym międzynarodowym producentem systemów techniki grzewczej. Obrót grupy Viessmann wynosi 1,89 mld euro rocznie, a ponad 54 procent produkowanych towarów jest eksportowanych poza granice Niemiec. Działalność firmy Viessmann ma wybitnie międzynarodowy charakter, o czym świadczy 27 zakładów produkcyjnych w 11 krajach, biura handlowe w 74 państwach oraz sieć dystrybucyjna składająca się ze 120 oddziałów handlowych na całym świecie.

Cele

Przedsiębiorstwo rodzinne Viessmann od trzech pokoleń pielęgnuje tradycję, jaką jest dostarczanie ciepła zgodnie z zapotrzebowaniem, w sposób komfortowy, oszczędny i chroniący środowisko naturalne. Firma, opracowując liczne, wiodące na rynku produkty i rozwiązania, wyznacza nowe kierunki w technice grzewczej. Dzięki temu przedsiębiorstwo stało się pionierem w zakresie technologii oraz inicjatorem wielu działań całej branży. Prowadzona od kilkudziesięciu lat polityka poszanowania środowiska ma na celu zapewnienie nie tylko ekologicznej pracy urządzeń (np. kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła, czy kolektorów słonecznych), ale także ich produkcji, która nie może nadmiernie obciążać otoczenia i być energochłonna.

Oferta

 • kotły: kondensacyjne, niskotemperaturowe, dużej mocy, na drewno, na olej
 • pompy ciepła
 • grzejniki
 • agregaty kogeneracyjne
 • kolektory słoneczne
 • ogniwa fotowoltaiczne
 • wentylacja mechaniczna
 • ogrzewanie podłogowe

Osiągnięcia

Firma dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalizmowi zyskała pozycję światowego lidera na rynku systemów grzewczych. Viessmann wielokrotnie zdobywał nagrody i odznaczenia, jako pierwszy w branży uzyskał certyfikację wg EMAS. Ponadto przedsiębiorstwo należy do członków założycieli Sojuszu na Rzecz Środowiska Naturalnego w landzie Hesja w Niemczech (Umweltallianz Hessen). Firma działa w zgodzie z europejskim projektem Efektywność Plus, którego celem jest ograniczenie do 2020 roku zużycia energii kopalnianej o 20% oraz zwiększenie udziału energii odnawialnej również o 20%.  

Więcej o nas

 • Pięć lat gwarancji z firmą Viessmann
  Program Wydłużonej Gwarancji to nowa oferta przygotowana przez firmę Viessmann. Program pozwala na objęcie wydłużoną gwarancją urządzeń kupionych za pośrednictwem Firm Partnerskich począwszy od 1 stycznia 2015 roku.

Galeria zdjęć

Kompaktowa gazowa kondensacyjna centrala grzewcza Vitosolar 300F.
Kompaktowa gazowa kondensacyjna centrala grzewcza Vitosolar 300F.
Kompaktowa gazowa kondensacyjna centrala grzewcza Vitosolar 300F.
Gazowy jedno- lub dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny Vitodens 100.
Gazowy kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny do współpracy z podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej Vitodens 200.
Kompaktowy kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 222-F.
Kocioł gazowy wiszący, jedno- lub dwufunkcyjny z modulowanym palnikiem atmosferycznym Vitopend 100-W.
Niskotemperaturowy, żeliwny gazowo-olejowy kocioł grzewczy Vitorond 100.
Kocioł na szczapy Pyromat Eco.
Rekuperator dla wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Witowent 300-W.
Grzejnik uniwersalny.
Ogniwo fotowoltaiczne.
Ogrzewanie podłogowe.

KontaktJak dojechać