Purmo Laser Series – nowości w ogrzewaniu podłogowym

2013-12-24, ostatnia aktualizacja 2013-12-24 (09:00.13)

Ogrzewanie podłogowe to obecnie jeden z hitów na rynku technik grzewczych. Jest to rozwiązanie energooszczędne, zapewniające maksymalny komfort cieplny. Pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła w całym budynku oraz nie powoduje jego strat. W ostatnim czasie eksperci Purmo pracowali nad nowymi rozwiązaniami w tej dziedzinie. Efekty właśnie trafiły do rąk pierwszych klientów.

Nowa linia produktów Purmo Laser Series to innowacyjny system, który ma szansę na zrewolucjonizowanie polskiego rynku. Wybija się nie tylko doskonałą jakością, ale także ceną, która jest aż ¼ do połowy niższa od urządzeń poprzedniej generacji. W jej skład wchodzą rozdzielacze do ogrzewania podłogowego, grzejnikowego i wody użytkowej, zestawy mieszające do montażu na rozdzielaczu oraz szafki instalacyjne. Głównym typem stosowanego tu rozdzielacza jest Laser Series 1 z rotametrami. Jest to typ stosowany najczęściej w domach prywatnych, biurach i obiektach użyteczności publicznej.

Purmo Laser Series – nowości w ogrzewaniu podłogowymźródło: Purmo

Sedno innowacyjności nowych systemów Purmo leży w zastosowaniu do ich produkcji promieni laserowych. Zapobiega to powstawaniu korozji międzykrystalicznej rozdzielacza oraz zestawów mieszających. Jednocześnie przycinanie elementów laserowo sprawia, że szafki wykonane zostały z chirurgiczna precyzją. Zmieniono i unowocześniono także budowę kolektorów rozdzielaczy. Zwiększyły one swoją pojemność wodną. Dzięki temu poprawiła się dystrybucja ciepła w całym systemie. System Laser Series nadaje się więc doskonale do montażu w instalacjach wykorzystujących nowoczesne, niskotemperaturowe źródła, do których zalicza się pompy ciepła oraz kotły kondensacyjne.

Innowacje dokonane przy konstruowaniu nowych instalacji Purmo odpowiadają na zapotrzebowanie rynku. Dążeniem całej branży jest produkcja urządzeń energooszczędnych, które pozwalają na wykorzystywanie odnawialnych zasobów energetycznych zawartych w wodzie, gruncie i promieniach słonecznych. W rozwiązanie takie zaopatrzonych jest już 80% nowopowstających domów w Europie Zachodniej. W Polsce jest to prężnie rozwijający się rynek, który w najbliższych latach będzie wykazywał tendencje wzrostowe, w związku z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących budownictwa energooszczędnego.