Rettig Heating Sp. z o.o.

ul. Przemysłowa
44-203 Rybnik
woj. śląskie
 

O firmie

Historia

W 1952 roku w małej miejscowości Purmo, w środkowo-zachodniej Finlandii, trzech kolegów założyło niewielki zakład, który produkował narzędzia rolnicze. Trzy lata później fabrykę Purmo-Produkt zniszczył pożar, dlatego produkcja została przeniesiona do pobliskiego miasta Jakobstad, gdzie nadal rozwijała się firma. Pod koniec lat 50-tych Purmo-Produkt kupił niewielką fabrykę grzejników i tak rozpoczęła się produkcja pierwszych grzejników płytowych pod marką Purmo, które miały stawić czoło ostremu klimatowi północnej Skandynawii. We wczesnych latach 70-tych firma Purmo-Produkt została przejęta przez koncern Rettig, a produkcja grzejników - zmodernizowana i zautomatyzowana. Grzejniki Purmo szybko odniosły sukces w Finlandii i zaczęły być eksportowane między innymi do Niemiec. W kolejnych europejskich krajach koncern otwierał biura handlowe. Obecnie grzejniki płytowe Purmo produkowane są w fabrykach w Finlandii i Polsce, skąd trafiają do ok. 20 krajów. Purmo specjalizuje się w produkcji i sprzedaży grzejników płytowych, łazienkowych, dekoracyjnych, kanałowych, elektrycznych oraz w ogrzewaniu podłogowym.

Cele

Misją Purmo jest ciągły rozwój firmy oraz produkcja najwyższej jakości towarów, ponieważ to dzięki tym celom producent zyskał pozycję lidera w branży grzewczej. Działania firmy skupiają się również na spełnianiu oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów oraz dbałości o środowisko naturalne. Marka Purmo jest rzetelnym i odpowiedzialnym producentem, dlatego stosuje tylko najlepsze komponenty do produkcji grzejników, między innymi stal z zachodnioeuropejskich hut oraz materiały lakiernicze renomowanej firmy Basf.

Oferta

  • grzejniki: płytowe, kolumnowe, łazienkowe, konwektorowe, dekoracyjne, elektryczne, kanałowe
  • ogrzewanie podłogowe: izolacje, rury, narzędzia i akcesoria
  • system rurkowy HKS
  • klimakonwektory
  • pozostałe produkty: rozwijacze do rur, głowice termoelektryczne, zaciskarki

Osiągnięcia

Produkty Purmo są znane i cenione na całym świecie. Firma wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem, który opiera się na normach jakości ISO 9001:2000 i ISO 14001:1996.

Więcej o nas

  • Rettig ICC wchodzi na nowe rynki i rozszerza ofertę produktową
    Rettig ICC, największy europejski producent grzejników i systemów grzewczych, sfinalizował przejęcie grupy Emmeti – włoskiej firmy oferującej rozwiązania z zakresu instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC). Dzięki tej transakcji Rettig ICC wzbogaci swoją ofertę o nowe, innowacyjne technologie, a także wejdzie na nowe rynki – Europy Zachodniej i Ameryki Południowej.
  • Purmo Aura Bench
    Firma Purmo wprowadziła na rynek nowy model grzejnika. Purmo Aura Bench to połączenie efektywnego źródła ciepła i estetycznego mebla. Dzięki procesowi konwekcji urządzenie jest bardzo efektywne i nadaje się do montażu w sąsiedztwie przeszkleń.
  • Grzejnik łazienkowy Leros – nowość w ofercie Purmo
    Kolejną nowością w ofercie Purmo są grzejniki Leros. Produkt został stworzony z myślą o nowoczesnych, a zarazem minimalistycznych łazienkach. Grzejnik łączy w sobie unikalny design z wysoką wydajnością cieplną.
  • „Złoty Instalator 2013” dla klimakonwektora Vido
    Uroczyste spotkania branżowe są zawsze okazją do podsumowań oraz nagradzania najlepszych rozwiązań funkcjonujących na rynku. Nie inaczej stało się podczas Jubileuszowego Kongresu Instal Expo 2013. W jego trakcie wręczono wyróżnienia „Złoty Instalator”. Otrzymała je między innymi firma Purmo za klimakonwektor Vido.
  • Innowacja dla instalatorów – darmowa aplikacja Purmo zamienia smarfony w narzędzia pracy
    Producent grzejników Purmo wprowadza kolejne ułatwienie dla osób zajmujących się montażem jego urządzeń. To aplikacja mobilna, która działać może na smartfonach wyposażonych w systemy Android lub IOS. Zapewni ona łatwiejszy dostęp do informacji, pozwoli wykonać obliczenia oraz przyspieszy proces zamawiania produktów.
  • Purmo Laser Series – nowości w ogrzewaniu podłogowym
    Ogrzewanie podłogowe to obecnie jeden z hitów na rynku technik grzewczych. Jest to rozwiązanie energooszczędne, zapewniające maksymalny komfort cieplny. Pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła w całym budynku oraz nie powoduje jego strat. W ostatnim czasie eksperci Purmo pracowali nad nowymi rozwiązaniami w tej dziedzinie. Efekty właśnie trafiły do rąk pierwszych klientów.
  • Nowe wersje programów Purmo OZC i SDG
    W połowie 2013 roku Purmo wprowadziło nowe wersje swoich dwóch programów Purmo OZC i SDG. Przeznaczone są one do kompleksowego obliczania parametrów systemów grzewczych oferowanych przez producenta. Są przydatne instalatorom i kontrahentom, dla których stanowią istotne ułatwienie w pracy.
  • Składany rozwijacz i głowica termoelektryczna – nowości w ofercie ogrzewania podłogowego
    Ogrzewanie podłogowe to jedna z instalacji, które w ostatnich latach staje się prawdziwym przebojem na rynku budowlanym. Może ono wykorzystywać zarówno tradycyjne jak i alternatywne źródła energii. Pozwala na równomierne ogrzanie pomieszczeń i nie powoduje zbędnych strat ciepła.

Galeria zdjęć

Aranżacja z wykorzystaniem grzejnika firmy.
Aranżacja z wykorzystaniem grzejnika firmy.
Aranżacje pomieszczeń z użyciem grzejników.
Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem grzejników.
Zastosowanie grzejników firmy w Centrum Geoedukacji - Kielce.
Zastosowanie grzejników firmy w Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego - Łódź.
Zastosowanie grzejników firmy w mieszkaniach na osiedlu Jurajskie Wzgórze - Bibice.
Zastosowanie grzejników firmy w Muzeum Wodociągów - Wieży Ciśnień - Bydgoszcz.
Zastosowanie grzejników firmy w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym - Kraków.
Zastosowanie grzejników firmy w hotelu Szyszko - Suwałki.
Zastosowanie grzejników firmy w mieszkaniach na osiedlu Stare Browary - Olsztyn.
Zastosowanie grzejników firmy w apartamentowcu Solaris Park - Łódź.
Zastosowanie grzejników firmy w Velvet Hotel & Restaurant - Suwałki.
Zastosowanie grzejników firmy w apartamentowcu Hill Park - Warszawa.

KontaktJak dojechać