Hörmann na niemieckich targach BAU 2013

2014-04-09, ostatnia aktualizacja 2014-04-09 (08:13.29)

Motywem przewodnim tegorocznych targów budowlanych, które odbyły się w styczniu były wymogi zrównoważonego rozwoju budownictwa w XXI wieku. Producent bram garażowych, przemysłowych oraz różnego rodzaju drzwi od lat realizuje postulaty związane ze zróżnicowanym budownictwem. Podczas targów zaprezentował 30 modeli nowych produktów na stoisku o wymiarach 1400 metrów.

Hörmann na niemieckich targach BAU 2013źródło: Hörmann

W dniach od 14 do 19 stycznia 2013 roku odbyły się prestiżowe Międzynarodowe Targi Budowlane BAU w Monachium. Na imprezę jak co roku zjechało dużo wystawców w tym polscy przedstawiciele firmy Hörmann. Producent zaprezentował swoje wyroby oraz nowości katalogowe w hali B3 na stoisku 302. Eksperci czekali tam również na uczestników targów, którym udzielali szczegółowych informacji o produkcie.

Na stoisku mającym aż 1400 metrów pokazano udoskonalony model bramy garażowej rolowanej RollMatic. Marka pokazała także zmodernizowane produkty przeciwpożarowe, udoskonalone pod kątem nowej normy wyrobu DIN EN 16034 dla zamknięć przeciwpożarowych oraz bezprzylgowe drzwi przeciwpożarowe STS, które charakteryzują się unikatowym i estetycznym wzornictwem. Hörmann poszczycił się napędami z systemem sterowania radiowego BiSecur, który umożliwia odczytanie położenia bramy i jest niemożliwy do odszyfrowania przez osoby trzecie.

Organizatorzy targów przygotowali specjalną konferencję prasową, pierwszego dnia wydarzenia. Na niej zaprezentowali się wszyscy wystawcy. Reprezentanci firmy Hörmann opowiedzieli o ostatnich dwóch latach działalności przedsiębiorstwa. Mówili też o planach na 2013 rok. Ważną częścią spotkania z dziennikarzami było omówienie zasad zrównoważonego rozwoju wprowadzonych przez spółkę. W licznych przyzakładowych elektrociepłowniach firmy Hörmann spalany jest gaz z gwarancją wyjątkowej wydajności energetycznej. Firma stawia także na oszczędność energii poprzez udoskonalenie oświetlenia. W zakładach produkcyjnych stosuje się energię elektryczną wytwarzaną z odnawialnych źródeł energii, co przyczyniło się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.