Energooszczędne i przyjazne dla środowiska budownictwo

2016-12-20, ostatnia aktualizacja 2016-12-20 (08:16.30)

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach to ośrodek kształcenia specjalistów w zakresie wielu gałęzi nowoczesnego przemysłu. W budynku tym za właściwą regulację temperatury oraz poprawne równoważenie instalacji odpowiadają termostatyczne zawory grzejnikowe RA-DV oraz bezprzewodowy system sterowania ogrzewaniem Danfoss Link™.

W skład systemu Danfoss Link™ zainstalowanego na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki wchodzą panele centralne Danfoss Link™ CC oraz elektroniczne termostaty grzejnikowe Danfoss Link™ Connect, natomiast za regulację i równoważenie odpowiadają dynamiczne zawory grzejnikowe RA-DV.

Rozwiązanie Danfoss Link idealnie wpasowało się w potrzeby inwestora, któremu zależało na optymalnym komforcie cieplnym i redukcji kosztów za energię. Dodatkowym atutem była łatwość obsługi systemu ogrzewania:

„W ramach realizowanego projektu dotyczącego redukcji emisji CO2 jedno z zadań inwestycyjnych polegało na zastosowaniu systemu regulacji temperatury. Wyłoniony wykonawca na drodze przetargu zaproponował rozwiązanie o nazwie Danfoss Link™. Okazało się, że jest to system uszyty na miarę naszego budynku. Najważniejszą zaletą systemu jest jego struktura bezprzewodowa. To że panele, jak i głowica łączą się bezprzewodowo, jak i możliwość zdalnego dostępu do aplikacji daje to możliwość sterowania i monitorowania pracy całego systemu z dowolnego miejsca na świecie. Wybór systemu, jak i jego zastosowanie skończyło się bardzo dużym sukcesem i już widać wymierne korzyści dla naszego wydziału” – wyjaśnia Jarosław Homa, Dyrektor Administracyjny Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Możliwość dokładnego równoważenia i regulacji grzejników gwarantuje uzyskanie lepszej wydajności instalacji, zmniejszenie zużycia energii, i jednocześnie wzrost poziomu zadowolenia użytkowników. Zawory RA-DV zastosowane na instalacji doskonale spełniają swoją rolę.

„Zaproponowaliśmy jako element regulacyjny dynamiczny zawór przygrzejnikowy RA-DV produkcji Danfoss (…) i takie rozwiązanie możemy polecić w obiektach podobnych” – mówi Jerzy Góralewicz, Zakład Usług Technicznych TUZ.