Ekoklinkier: Płytki EkoLine Produktem Roku

2014-01-27, ostatnia aktualizacja 2014-01-27 (08:23.53)

Dwa razy do roku w Lublinie odbywają się targi budowlane Lubdom. To jedna z większych imprez wystawienniczych branży budowlanej we wschodniej Polsce. Dlatego też nie pomijają jej w swoich planach żadne znaczące przedsiębiorstwa na rynku.

Lubdom jest miejscem, gdzie nie tylko można się pokazać z jak najlepszej strony, ale także nawiązać korzystne kontakty, które w przyszłości zaowocować mogą kolejnymi kontraktami.

W jesiennej edycji Targów nie mogło zabraknąć także Bogdanki, która jest właścicielem marki EkoKlinkier. To jeden z wiodących na rynku producentów ceramiki budowlanej, w postaci cegieł i płytek elewacyjnych. Powstają one w procesie głębokiego wypalania i są niezwykle wytrzymałe. Cegła uważana jest za jeden z materiałów przyszłości. Przeżywa ona obecnie swój wielki powrót. Podkreśla się jej doskonałe parametry techniczne oraz możliwość pochłaniania wilgoci. Domy z cegły są ciepłe oraz zdrowe. Stąd nie dziwi fakt, że stoisko EkoKlinkier cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Płytki EkoLine Produktem Rokuźródło: Ekoklinkier

Targi zakończyły się miłym akcentem. Wręczone zostały wyróżnienia w różnych kategoriach. Najważniejszym z nich była nagroda „Produkt Roku”. Przyznawana jest ona wyrobom innowacyjnym, które odnajdują się w światowych trendach rządzących rynkiem budowlanym. Wyróżnienie to przypadło w tej edycji marce EkoKlinkier za serię płytek elewacyjnych EkoLine.

Płytki te to znaczące wzbogacenie dotychczasowej oferty z Puchaczowa. Zwiększyły także możliwości zastosowania produktów Bogdanki podczas budowy. Ceramiczne płytki elewacyjne można stosować z powodzeniem we wszystkich tych miejscach, w których pełnowymiarowa cegła się nie mieści, na przykład z powodu zbyt wąskiego fundamentu, bądź jej zastosowanie istotnie zmniejszyłoby przestrzeń użytkową. Dzięki temu można łatwiej niż dotychczas aranżować wnętrza, które mają sprawiać wrażenie, że zostały wymurowane z cegły. Podobny efekt uzyskany zostanie także przez oklejenie cokołu budynku płytkami, zamiast wymurowania go z cegły. Jest to możliwe ponieważ płytki powstają w wyniku odcinania lica cegieł, co tak naprawdę sprawia, że są one wykonywane dokładnie w ten sam sposób.