Dom czy mieszkanie – odwieczny dylemat

2016-01-25, ostatnia aktualizacja 2016-01-25 (08:06.49)

Masz już stabilną sytuację zawodową, szczęśliwą rodzinę, czas pomyśleć o własnym miejscu na Ziemi, które będziesz mógł nazwać swoim domem. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy musicie zdecydować, czy zostajecie w mieście i wybieracie mieszkanie, ceniąc sobie bliskość wszelkich udogodnień i instytucji, takie jak szkoły czy praca, czy też wyjeżdżacie pod miasto, do własnego domu z ogródkiem, by cieszyć się pięknem otaczającej przyrody.

Jeśli Ty też stoisz przed podobnym dylematem, koniecznie zapoznaj się z naszym najnowszym wpisem, w którym zebraliśmy najpopularniejsze argumenty za i przeciw mieszkania i w domu i w mieszkaniu.

Dlaczego mieszkanie?

O oczywistościach już wspominaliśmy. Mieszkanie w mieście ma ogromne plusy, wszędzie jest blisko, wszystko jest pod ręką. Twoje dzieci mają szkoły, do których chodzą, swoich przyjaciół, dodatkowe zajęcia – nie chcesz im tego przecież odbierać! Ale kiedy pomyślisz o spalinach, przeludnieniu, wiecznym pędzeniu gdzieś, korkach i tym, że jednak 2 metry kwadratowe balkonu z widokiem na sąsiada to trochę za mało, by prawdziwie cieszyć się pięknem przyrody, zaczniesz uzmysławiać sobie, jak wiele dałbyś, by jednak mieszkać pod miastem. Czy jednak jest to warte porzucenia tego, co masz obecnie?

Dlaczego dom?

Dom to swoboda. Dom to wygoda. Dom to… wieczne wydatki i problemy. I chociaż w porównaniu z wolnością, której się zaznaje, mało kto zwraca na to uwagę, warto podkreślić, że fachowców takich jak Ci - http://atlasfachowca.pl/strefa-klienta/wyszukiwarka-fachowcow, wzywa się co jakiś czas. A wszystko za sprawą cieknącego dachu, nieszczelnych okien, pieca, który nie grzeje, itp. Jeśli więc nie jesteś złotą rączką, musisz się na to psychicznie nastawić, że choć możesz już kupić pod miastem dom w cenie mieszkania, będziesz musiał do niego co rusz dokładać. Co więcej, Twoje problemy, których do tej pory nie zauważałeś, takie jak dokładanie do pieca wywóz szamba (tak, tak, nie wszędzie jest kanalizacja), nagle staną się Twoim zmartwieniem. Czy jesteś na to gotowy?

Podsumowanie

Wiele młodych rodzin mimo wszystko decyduje się na wyprowadzkę i próbę. Wiele wraca po latach mieszkania na wiosce mówiąc, że to nie dla nich. Nie ma więc jednej słusznej odpowiedzi, co jest lepsze: dom czy mieszkanie. Każde z tych miejsc ma swoje plusy i minusy, warto więc przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji rozważyć wszystkie za i przeciw, by zadecydować o najlepszym wariancie skrojonym na miarę potrzeb swojej rodziny!