Bruk-Bet promuje nowe płyty ścienne

2014-04-03, ostatnia aktualizacja 2014-04-03 (08:23.46)

Planując inwestycje komercyjne, budowę obiektów handlowych oraz przemysłowych, najlepiej zastosować wielkoformatowe płyty ścienne Termalica produkowane ze zbrojonego betonu komórkowego. To zapewni obniżenie kosztów budowy i późniejszej eksploatacji budynku. Energooszczędny materiał stanowi nowatorską odpowiedź na panujące trendy w budownictwie.

Bruk-Bet promuje nowe płyty ścienneźródło: Bruk-Bet Termalica

Producent systemu Termalica, firma Bruk-Bet promuje unikatowy materiał budowlany stworzony z betonu komórkowego, którego właściwości znacznie obniżą koszty powstającej inwestycji. Przede wszystkim ma wysoką zdolność akumulacji ciepła. Efektem tego jest jednorodna i monolityczna struktura ścian. Dla użytkownika jest to ważna informacja, gdyż produkt jest energooszczędny, dzięki czemu koszty ocieplania powierzchni są mniejsze, a przy budowie obiektów nie trzeba ich dodatkowo ocieplać innymi materiałami dostępnymi na rynku.

W lecie, gdy ściany są wystawione na promienie słoneczne, całe ciepło pochłaniane jest przez nie i oddawane w nocy, zapewniając stabilną temperaturę wnętrza. Zimą zaś całe zimno zostaje na zewnątrz dzięki małej przenikalności. Beton komórkowy jest paroprzepuszczalny i posiada jednorodny poziom wilgotności. Wewnątrz ścian nie występuje zjawisko skraplania pary wodnej. Wilgotność, tak samo jak temperatura, jest stabilizowana. Wilgotność materiału utrzymuje się na poziomie ok. 6 procent masy i jest wartością optymalną dla dobrego samopoczucia. Dodatkowym atutem betonu komórkowego jest jego mrozoodporna właściwość. Termolica idealnie nadaje się do budowy powierzchni komercyjnych.

Zbrojone elementy ścienne montowane są do konstrukcji nośnej budynku wykonanej z prefabrykowanych słupów i rygli stalowych lub żelbetowych. Płyty mogą być montowane od strony zewnętrznej, wewnętrznej oraz pomiędzy słupami. Sposób montowania ścian jest mało skomplikowany. Płyty mocowane są do szkieletowej konstrukcji nośnej za pomocą systemu łączników i kotew w zależności od sposobu oparcia. Zastosowanie takiego rozwiązania znacznie skróci czas powstania budowli.