Solbet Sp. z o.o.

ul. Toruńska 71
86-050 Solec Kujawski
woj. kujawsko-pomorskie
 

O firmie

Historia

Firma Solbet powstała w 1954 roku i jest liderem oraz największym producentem betonu komórkowego w Polsce. Obecnie firma posiada pięć zakładów produkcyjnych w Lubartowie, Podnieśnie, Stalowej Woli, Kolbuszowej oraz w Solcu Kujawskim, gdzie mieści się siedziba spółki. Możliwości produkcyjne wszystkich zakładów firmy sięgają 2 milinów metrów sześciennych betonu komórkowego rocznie. Poza tym Solbet w swoich zakładach produkuje również linie technologiczne używane do produkcji betonu, dzięki czemu firma jest w stanie samodzielnie modernizować zakłady i uzyskiwać najwyższą jakość swoich produktów.

Cele

Misją spółki jest ciągły rozwój przedsiębiorstwa i poszerzenie swojej oferty. Dzięki rozwiniętym gałęziom produkcji firma jest oferentem szerokiego i kompletnego systemu materiałów ściennych oraz chemii budowlanej. Systemowe podejście do procesu budowlanego przynosi korzyści inwestorom, projektantom, wykonawcom oraz partnerom handlowym i w ten sposób wpływa na polepszenie budownictwa. Firma posiada rozwiniętą sieć sprzedaży, obecną na rynkach takich krajów jak Niemcy, Czechy, Szwecja, Słowacja czy Litwa. Ponadto misją Solbet jest ochrona środowiska naturalnego, dzięki stosowaniu odnawialnych źródeł energii. Firma posiada turbiny wiatrowe, dzięki którym produkcja betonu jest ekologiczna i energooszczędna.

Oferta

 • bloczki Solbet: Ideal, Optimal
 • nadproża zbrojone z betonu komórkowego
 • płytki
 • kształtki
 • zaprawy: cienkowarstwowe, zwykłe, klejowe do systemów dociepleń
 • tynki: mineralne, cementowo-wapienne i modyfikowane
 • kleje do płytek ceramicznych i terakoty
 • podkłady betonowe
 • emulsje gruntujące
 • narzędzia ręczne do murowania
 • elementy uzupełniające do konstrukcji ścian

Osiągnięcia

Solbet posiada wiele nagród i certyfikatów ukazujących niezawodną jakość jej produktów. Firma jest posiadaczem Certyfikatu Zarządzania Jakością według normy PN-ISO 9001. W 2004 roku firma otrzymała Certyfikat OHSAS 18001:1999, nadany przez niemiecką firmę Germanischer Lloyd, który potwierdza sprowadzenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i BHP. Ponadto Solbet jest laureatem złotej statuetki Przedsiębiorstwo Fair Play 2003.  

Więcej o nas

 • Nowy produkt chemii budowlanej Solbet
  Producent elementów murowych i zapraw murarskich Solbet zaprezentował nowy produkt w swojej szerokiej ofercie. Jest to tynk maszynowy cementowo-wapienny wewnętrzny, oznaczony symbolem 5.2. To doskonałe uzupełnienie gamy wyrobów, które od lat cenione są zarówno przez ekspertów jak i wykonawców.
 • Budowa na zimę gotowa
  Zima to czas, kiedy praca na budowach zamiera. Pozostają jednak rozpoczęte elementy i procesy, których nie udało się zakończyć przed nadejściem chłodów. Działanie zimna, deszczu i śniegu może mieć dla wielu z nich zgubny wpływ. Dlatego też ważne jest właściwe zabezpieczenie rozpoczętej budowy na okres zimowego przestoju.
 • Bydgoszcz światową stolicą betonu komórkowego
  W dniach 14-17 września 2011 roku Bydgoszcz gościła ponad 300 naukowców z całego świata, którzy przybyli na V Międzynarodową Konferencję Autoklawizowanego Betonu Komórkowego. To jedno z ważniejszych wydarzeń w branży, podczas którego omawiano nowe technologie oraz trendy pojawiające się w tym bardzo wyspecjalizowanym dziale budownictwa.
 • Współpraca firmy Solbet z Politechniką Śląską w Gliwicach
  Solbet to lider na polskim rynku betonu komórkowego oraz chemii murarskiej. Pochodząca z regionu Kujawsko-Pomorskiego grupa kapitałowa rozwija dziś zakłady na terenie całego kraju ma około ¼ udziału w polskiej produkcji betonu komórkowego.
 • Zakończono dwuletni projekt szkoleniowy „Młody fachowiec”
  Sensem nowoczesnego kształcenia zawodowego jest praktyka. To wielokrotnie powtarzane przy różnych okazjach hasło staje się coraz mocniej obecne w świadomości nauczycieli przedmiotów zawodowych, jak i uczniów. Nie można być dobrym fachowcem, jeżeli całą wiedzę pozyskuje się jedynie z książek.

Galeria zdjęć

Zakład produkcyjny firmy.
Zakład produkcyjny firmy.
Flota samochodów firmy.
Budowa z wykorzystaniem materiałów budowlanych.
Przykłady wykorzystania materiałów budowlanych.
Aranżacja z wykorzystaniem materiałów budowlanych.
Materiały budowlane zastosowane w budowie domu jednorodzinnego.
Materiały budowlane zastosowane w budowie domu jednorodzinnego.
Materiały budowlane zastosowane w budowie domu jednorodzinnego - Osielsk.
Budynek mieszkalny w Solcu Kujawskim.
Wykorzystanie materiałów budowlanych - pensjonat w Ustce.
Materiały budowlane zastosowane w budownictwie przemysłowym - galeria handlowa Inga w Solcu Kujawskim.
Materiały budowlane zastosowane w budownictwie przemysłowym - market spożywczy w Solcu Kujawskim.

Sieć sprzedaży

Brak firm spełniających kryteria

KontaktJak dojechać