Metalerg Sp. z o.o. S.K.A

ul. Portowa 1A
55-200 Oława
woj. dolnośląskie
 

O firmie

Historia

Firma Metalerg jest specjalistą w produkcji wyrobów metalowych o wadze od kilku gram do kilkunastu ton. Producent specjalizuje się w tworzeniu kotłów na biomasę oraz nagrzewnic. Od 1993 roku firma zbudowała kilka tysięcy kotłów na biomasę i opracowała szereg rozwiązań, pozwalających na pozyskanie energii cieplnej ze słomy zbożowej, kukurydzianej, rzepakowej, wierzby energetycznej, drewna, zrębków drewna i trocin. Owocem doświadczeń producenta jest kilka typów kotłów, spełniających różne wymagania eksploatacyjne i zapotrzebowanie na moc. Ponadto Metalerg wytwarza również aparaturę medyczną, która wchodzi w skład wyposażenia ambulansów, karetek i szpitali.

Cele

Misją firmy jest dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług przy wykorzystaniu wiedzy, fachowości i innowacyjnego myślenia. Ponadto Metalerg dba o ochronę środowiska naturalnego, produkując ekologiczne kotły na biomasę. Emisja dwutlenku węgla, powstała ze spalania słomy, ulega całkowitej redukcji – przy jej spalaniu nie wydziela się więcej dwutlenku węgla, niż zostało pobrane z atmosfery w trakcie wzrostu zboża. Tym samym powyższa inwestycja przyczyniła się do uzyskania wymiernego efektu ekologicznego i nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Oferta

  • kotły na biomasę
  • nagrzewnice powietrzne
  • aparatura medyczna: reduktory tlenu medycznego, nawilżacze, regulatory, butle tlenowe, złącza

Osiągnięcia

Firma dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalizmowi zyskała uznanie i zaufanie klientów. Produkty oferowane przez Metalerg posiadają liczne certyfikaty i badania, poświadczające ich najwyższą jakość. Przedsiębiorstwu przyznano w 2002 roku Złoty Medal na XX Jubileuszowych Opolskich Targach Budownictwa – Mój Dom, za nowatorskie i proekologiczne rozwiązania cieplne. Ponadto firma uzyskała tytuł As Biomasy, nadany jej przez Polską Izbę Biomasy za przyczynienie się do rozpowszechniania ekologicznych paliw z biomasy. Działaniom Metalerg przyświeca również odpowiedzialność społeczna, dlatego w strukturach przedsiębiorstwa ponad połowa zatrudnionych pracowników to osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.

Galeria zdjęć

Nagrzewnice powietrza na słomę EKOPAL S.
Nagrzewnice powietrza na słomę EKOPAL S.
Kocioł na biomasę Ekopal RM.
Kocioł na drewno Ekopal D.
Kocioł na biomasę Biowat.
Kocioł na biomasę Ekopal RM.
Maszyna firmy.
Maszyna firmy.
Maszyna firmy.
Nawilżacz powietrza.
Wózek do butli do gazowej.
Butla gazowa.

KontaktJak dojechać