Pereko Sp. z o.o.

ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 43
27-200 Starachowice
woj. świętokrzyskie
 

O firmie

Historia

W 2012 roku tytuł prawny do marki Pereko stał się własnością Grupy Envo. Przedsiębiorstwo Pereko od 2002 roku zajmuje się produkcją kotłów na paliwa stałe. Już na etapie ich projektowania szczególną uwagę zwraca się na wysoką funkcjonalność, bezawaryjność i niski koszt eksploatacji. Oprócz ekonomiczności zużycia paliwa i funkcjonalności kotłów, coraz większe znaczenie ma wysoki komfort obsługi, utrzymanie stabilnej temperatury w budynku, wydłużenie okresu stałopalności oraz redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Wykorzystując solidne zaplecze terenowe, produkcyjne i techniczne, firma produkuje nowoczesne konstrukcje, które pozwalają obniżyć zużycie paliwa nawet o 30% względem tradycyjnych rozwiązań.

Cele

Priorytetem firmy jest ciągłe udoskonalanie oferowanych produktów tak, aby spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Pereko wprowadza autorskie, zastrzeżone w Urzędzie Patentowym rozwiązania techniczne, które testuje we własnym laboratorium. Również współpraca z Politechniką Częstochowską w zakresie badań nad wytrzymałością materiałów używanych do budowy kotłów, pozwala nieprzerwanie utrzymywać ich wysoką jakość. Dzięki regularnym badaniom, pracy laboratoryjnej oraz wyposażeniu kotłów w inteligentne systemy sterowania, konstrukcje zyskały wysoką sprawność i stałopalność (czyli dłuższą pracę bez uzupełniania opału).

Oferta

  • kotły grzewcze
  • nagrzewnice powietrzno-wodne

Osiągnięcia

Firma dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi zyskała zaufanie klientów i kontrahentów. Produkty sygnowane marką Pereko są ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Potwierdzeniem najwyższej jakości i niezawodności są liczne certyfikaty i aprobaty techniczne. Produkty firmy posiadają świadectwa badań oznaczone Znakiem Bezpieczeństwa Ekologicznego, wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla i Zespół Laboratoriów IchPW w zakresie oceny energetyczno-emisyjnej paliw stałych i kotłów. Ponadto spółka posiada certyfikaty jakości wystawione przez Instytut Inżynierii Materiałowej Politechniki Częstochowskiej, poświadczające spełnianie wymagań norm PN-EN 10028-2.

Galeria zdjęć

Kocioł grzewczy dużej mocy - seria KSR 150.
Kocioł grzewczy dużej mocy - seria KSR 150.
Kocioł grzewczy dużej mocy - seria KSW 100 Plus.
Kocioł grzewczy - seria KSW Plus.
Kocioł grzewczy - seria KSW.
Kocioł grzewczy - seria KSW Master.
Kocioł grzewczy - seria KSW Prima.
Kocił grzewczy - seria KSX.
Kocioł grzewczy - seria KSD.
Kocioł grzewczy - seria KSR/KSRM.
Kocioł grzewczy - seria KSP Duo.
Nagrzewnica powietrzno-wodna.

KontaktJak dojechać