Wytwórnia Kotłów CO Tilgner mgr inż. Jerzy Tilgner

ul. Piaski 30
63-300 Pleszew
woj. wielkopolskie
 

O firmie

Historia

Firma Tilgner powstała w 1985 roku, początkowo zajmując się produkcją grzejników aluminiowych. Dwa lata później rozpoczęto produkcję kotłów, które szybko zdobyły uznanie wśród odbiorców i w ślad za pierwszymi modelami na rynku szybko pojawiły się następne, jeszcze doskonalsze. Wytwórnia sukcesywnie zwiększała swoją ofertę, udoskonalając oferowane klientom modele kotłów i pieców. Wprowadzona w toku doświadczeń technologia produkcji pozwoliła ograniczyć ilość użytych spawów do 50%, które poprzednio były narażone na działanie spalin. Ponadto, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości atestowanych materiałów oraz wprowadzeniu ściśle nadzorowanych technologii wytwarzania, osiągnięto wydłużenie żywotności kotłów C.O., a co się z tym wiąże - przedłużenie gwarancji nawet o 5 lat.

Cele

Misją firmy jest tworzenie kotłów najwyższej jakości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Tilgner wciąż udoskonala produkcję i unowocześnia zakład produkcyjny. Najnowszym nabytkiem firmy jest nowoczesne urządzenie do cięcia plazmą. Zastosowanie tego urządzenia jeszcze bardziej podnosi jakość produkowanych wyrobów. W najbliższym czasie w zakładzie zostanie uruchomiona linia produkcyjna na której będą pracować roboty spawalnicze. Ponadto przedsiębiorstwo pragnie wejść na nowe rynki zbytu. Obecnie Tilgner ściśle współpracuje z takimi renomowanymi firmami jak Polmark, Foster, Elektro-System, Sand-Instal, Metrolog oraz takimi podmiotami jak Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla czy Urząd Dozoru Technicznego.

Oferta

  • kotły na paliwa stałe
  • palniki na pelet

Osiągnięcia

Wszystkie produkty firmy spełniają restrykcyjne wytyczne, potwierdzające ich najwyższą jakość. Tilgner posiada Świadectwo Badania na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego na produkowane kotły oraz Certyfikat ISO 9001:2000. Poza tym firma ma na swoim koncie liczne dowody uznania i wyróżnienia. W 2010 roku przedsiębiorstwo zostało nagrodzone Brązowym Filarem Budownictwa za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie targowym Instal System.

Galeria zdjęć

Kocioł KW-GR.
Kocioł KW-GR.
Kotły KW-GR.
Kocioł KTM.
Kocioł KTM.
Kocioł parowy.
Kocioł parowy.
Kocioł na pelet EKP.
Kocioł na pelet 2.
Kocioł Bio-Power.
Kocioł KW-GR.
Kocioł KW-GR.
Kocioł KTM.

KontaktJak dojechać