Odkurzacze Karcher – poznaj ich funkcjonalność

2018-10-17, ostatnia aktualizacja 2018-10-17 (12:44.13)

Odkurzanie to podstawowa czynność, której celem jest doprowadzenie pomieszczenia do czystości. Odkurzacz jest obecny w każdym gospodarstwie domowym i w większości zakładów pracy. Czy wiesz jednak, że na rynku dostępnych jest mnóstwo specjalistycznych odkurzaczy do szczególnych zadań? Poznaj rodzaje odkurzaczy Karcher oraz ich przeznaczenie.

Odkurzacze Karcher – poznaj ich funkcjonalność
Odkurzacze Karcher – poznaj ich funkcjonalnośćźródło: ASC PRO

Odkurzacze Karcher do użytku domowego

Największa grupę odkurzaczy stanowią naturalnie urządzenia do pracy na sucho. Są przeznaczone najczęściej do użytku domowego, zatem ich zadaniem jest usuwanie zabrudzeń, jakie pojawiają się w czasie normalnych, codziennych czynności domowych. Są to przede wszystkim większe pyły, jakie wnosimy do domu na podeszwach obuwia, okruchy jedzenia czy sierść zwierząt. Urządzenia te posiadają worki filtracyjne, w których zbierają się zabrudzenia.

Odkurzacze na sucho-mokro

Odkurzacze Karcher na sucho-mokro cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ma to związek z ich poszerzoną funkcjonalnością, która pozwala na usuwanie także mokrych zabrudzeń czy nawet rozlanych cieczy. Większa siła ssąca pozwala także na usuwanie znacznie drobniejszych pyłów, dzięki czemu urządzenia te mogą być używane również podczas sprzątania garaży czy piwnic. Wodny filtr sprawia, że powietrze w sprzątanym pomieszczeniu jest znacznie czystsze.

Odkurzacze dla alergików

Osoby cierpiące na alergię w skrajnych przypadkach nie mogą nawet przebywać w pomieszczeniach w czasie odkurzania, ponieważ ilość zanieczyszczeń w powietrzu wówczas się podnosi. W związku z tym sklep ASC-PRO – dystrybutor sprzętu Karcher, ma w swojej ofercie odkurzacze wyposażone w filtry HEPA-12, które zatrzymują niemal 100% nawet najmniejszych zanieczyszczeń.

Odkurzacze piorące

Odkurzacze pracujące z użyciem środków czyszczących radzą sobie z praniem dywanów i tapicerek. Zaawansowane modele posiadają również funkcję suszenia, dzięki czemu czyszczona powierzchnia szybciej nadaje się do użytku.

Odkurzacze Karcher przemysłowe

Na potrzeby pracy różnych zakładów przemysłowych oraz miejsc użyteczności publicznej Karcher przygotował wybór odkurzaczy przystosowanych specjalnie do specyfiki pracy oraz zabrudzeń, jakie ona generuje.

Odkurzacze do popiołu i pyłów

Są to dwie różne grupy urządzeń. Odkurzacze do popiołu używane są przede wszystkim w gospodarstwach domowych do czyszczenia kominków z zalegającego popiołu. Odkurzacze do usuwania pyłów używane są w branży budowlanej do usuwania niebezpiecznych pyłów związanych z pracami budowlanymi.

Odkurzacze akumulatorowe

Używają ich firmy sprzątające miejsca publiczne, takie jak muzea, sale kinowe, teatralne czy operowe. Poruszanie się bez kabla pozwala na sprzątanie trudno dostępnych miejsc, gdzie poruszanie się z kablem mogłoby być utrudnione, takich jak na przykład podłoga między rzędami krzeseł. Karcher ma w swojej ofercie odkurzacze na akumulatory w klasycznej formie na kółkach, jak i zakładane na plecy.

Odkurzacze szczotkowe

Stworzone są z myślą o sprzątaniu dużych powierzchni dywanowych, jakie znajdują się często w hotelach czy przestrzeni konferencyjnej. Prowadzone są ręcznie bądź przez operatora kierującego jeżdżącym urządzeniem – promień roboczy mniejszych lub większych urządzeń można dobrać w zależności od wielkości powierzchni pomieszczeń.

Odkurzacze do zadań specjalnych

Używane są do pracy w tak trudnych warunkach, jakie panują np. w piekarniach czy w czasie akcji ratunkowych straży pożarnej. Są odporne na wysokie temperatury, kwasy, zasady, a ich niezwykle duża siła ssąca pozwala na wciąganie bardzo niewielkich drobin pyłów.

Komentarze

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany. Skomentuj jako pierwszy!