Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne: Profilit w budynkach komercyjnych

2016-06-23, ostatnia aktualizacja 2016-06-23 (10:09.10)

W budynkach komercyjnych – takich, jak choćby biurowce czy obiekty handlowe, design ma kluczowe znaczenie. By przyciągnąć tak najemców, jak i klientów, stworzyć trzeba nowoczesną, elegancką przestrzeń z odpowiednią atmosferą. Sprzyjają temu innowacyjne rozwiązania architektoniczne. Materiałem, który warto wykorzystać – tak, gdy chodzi o fasady budynków, jak i elementy wykończenia wnętrz – jest szkło.

Szklane konstrukcje nadadzą przestrzeni lekkości, świeżości i designerskiego charakteru. Ponadto zaś, wpuszczą do przestrzeni biurowca czy galerii handlowej całą moc światła, wprawiając osoby przebywające wewnątrz w lepszy nastrój. Jeśli szukasz inspiracji, gdy chodzi o przeszklenia – przyjrzyj się bliżej systemowi Pilkington Profilit. Przyjrzyjmy się, jak wiele można z niego wyczarować.

Szklana fasada: nowoczesna i funkcjonalna

Zacznijmy od zastosowania szkła profilowego, które znamy najlepiej. Wystarczy przejść się ulicami tętniących życiem centrów biznesowych Nowego Jorku, Londynu czy… Warszawy, by zauważyć, że współczesne drapacze chmur są wykonane właśnie w oparciu o szklane fasady. Jeśli chcesz stworzyć wrażenie szklanej tafli na budynku – przepięknie połyskującej i mieniącej się dzięki promieniom słonecznym – profile szklane to rozwiązanie dla Ciebie.

Poza estetyką, Profilit to również rozwiązanie pragmatyczne. Odpowiednio dobrany typ szkła profilowego:

  • ochroni przed hałasem – jego poziom zmniejszy się o ok. 40 dB, co w ruchliwych częściach miasta może być prawdziwym zbawieniem,
  • zapewni profesjonalną izolację termiczną – racjonalizując koszty ogrzewania budynku zimą,
  • ochroni wnętrza przed słońcem – zapobiegając ich nagrzewaniu się latem, bez wyraźnej utraty dopływu światła.

Nie tylko ściany kurtynowe…

Profilit z powodzeniem zastosujesz również wewnątrz budynku. Stylowe ścianki działowe, np. oddzielające biurowy open-space od pokoju kierownika czy sali konferencyjnej, designerskie przeszklenie klatki schodowej czy inne przeszklenia wewnętrzne to tylko kilka możliwości. Jednym słowem: im więcej dobrze zaprojektowanego i wykonanego szkła w Twoim budynku komercyjnym – tym lepszy efekt wizualny.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o możliwościach, jakie daje Profilit, gdy chodzi o konstrukcje architektoniczne, skontaktuj się z ekspertami w tej dziedzinie – np. z firmy Stefania. Odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą znaleźć idealne rozwiązanie – tak, gdy chodzi o design, jak i aspekty techniczne.

Autor: Stefania.pl - dystrybutor Pilkington Profilit