Nowa historyczna Esówka Sinus w ofercie firmy Wienerberger

2014-01-10, ostatnia aktualizacja 2014-01-10 (08:05.59)

Renowacja zabytków to proces skomplikowany i wymagający ogromnej uwagi. Konieczna jest dbałość o szczegóły, która pozwala odtworzyć charakter budowli. Jednocześnie wymogi techniczne każą korzystać z jak najlepszych materiałów, tak by wartościowe obiekty cieszyły także kolejne pokolenia. Poczesne miejsce wśród elementów wymagających odnowienia zajmują dachy.

Wiele z nich wymaga wymiany dachówki. Tu właśnie przychodzi moment na wprowadzenie produktów firmy Wienerberger, która posiada najszerszą w Polsce gamę ceramicznych dachówek historycznych.

Nowa historyczna Esówka Sinus w ofercie firmy Wienerberger - przykładowa realizajaźródło: Wienerberger

Są one znane wśród konserwatorów i można je podziwiać między innymi na Pałacu Branickich w Białymstoku, Zamku Krzyżackim w Golubiu-Dobrzyniu czy Zamku Królewskim w Tykocinie. Obecnie firma wprowadza na rynek nową Esówkę Sinus, która idealnie odwzorowuje tradycyjne dachówki historyczne, a przez to staje się optymalnym materiałem do renowacji.

Przez wieki dachówki wyrabiane były w kształcie litery „S”. Wienerberger powrócił do tego wyglądu, stosując jednocześnie materiały o bardzo wysokiej jakości i wprowadzając nowe możliwości kolorystyczne. Znane już na rynku i popularne dachówki Koramic: Renesansowa L15 i Marsylka zyskały nowy szlachetny odcień ciemnobrązowej angoby. Esówki nie mają zamków, które są charakterystyczne dla obecnie stosowanych rozwiązań, przez co jeszcze ściślej wpisują się w historyczny charakter budynków. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być stosowane na obiektach nowobudowanych. Szlachetne kształty doskonale komponują się z nową zabudową i sprawiają, że nawiązuje ona do tradycji.

Czarna Esówka Sinusźródło: Wienerberger

Konrad Zalewski, menadżer Produktu do spraw Pokryć Dachowych w firmie Wienerberger podkreśla, że Esówka to produkt unikalny. Wskazuje, że dostępna gama kolorystyczna pozwala na jej swobodne stosowanie zarówno w obiektach zabytkowych, gdzie odwzorowuje dawne pokrycie jak i w nowoczesnych, w których służy do podkreślenia piękna powstałej bryły. Zalewski zaznacza, że Esówka może znaleźć swoje zastosowanie także w budownictwie drewnianym, gdzie doskonale komponuje się z kolorem ścian.

Wprowadzona na rynek Esówka dostępna jest w sześciu odmianach kolorystycznych: naturalna i wiktoriańska czerwień, antracyt i antracyt wiktoriański oraz rustykalna angoba i czarna glazura. Podobnie jak w przypadku innych wyrobów tej firmy oprócz dachówek połaciowych dostępne są także wszelkie elementy wykończeniowe i dodatki, takie jak dachówki szczytowe, wentylacyjne, kominki odpowietrzające, gąsiory i wiele innych. Nowy produkt można także bez problemu stosować z akcesoriami technicznymi Koramic, których oferta obejmuje między innymi taśmy, membrany i elementy mocujące.

Poza nowym wykrojem Esówek Wienerberger wprowadza na rynek także nowy odcień popularnych dachówek Renesansowa L15 i Marsylka. Będą one teraz dostępne w szlachetnym kolorze ciemnobrązowa angoba. Pozwoli to na jeszcze szersze ich wykorzystanie i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez klientów.

Wyroby Wienerberger posiadają 30-letnią gwarancję trwałości. Firma zbudowała na terenie kraju sieć doradców technicznych, którzy pomagają w wyborze optymalnych rozwiązań oraz służą radą przy montażu. Jednocześnie z produkcją masową przedsiębiorstwo prowadzi wyrób dachówek na specjalne zamówienie, dostosowanych do konkretnego zamówienia i obiektu. To szczególnie ważne w przypadku budowli historycznych, które często posiadają niestandardowe pokrycia dachowe.