Napęd Fidelity zdeklasował wszystkie dostępne na rynku

2014-03-17, ostatnia aktualizacja 2014-03-17 (08:33.28)

Poltau stworzył innowacyjny produkt na miarę XXI wieku. Nowy napęd oparty na hydraulicznej rampie poziomującej pozwala na użytkowane bramy segmentowej nawet do 500 000 cykli.

Napęd Fidelity zdeklasował wszystkie dostępne na rynkuźródło: Poltau

Nowe bramy segmentowe z napędem Fidelity są gwarancją inwestycji i zwrotu kosztów. Przede wszystkim jak zapewnia producent, firma Poltau, nie wymagają przeprowadzania kontroli i serwisowania przez okres 5 lat.

Dotychczasowe modele bram należało sprawdzać po zakończeniu 20 000 cykli użycia. W przypadku częstego korzystania z produktu, koszty serwisowania mogły przewyższyć nawet wydatek poniesiony za zakup bramy. Wynikało to z wady konstrukcyjnej bilansowania sprężynowego. Punktem krytycznym bram były sprężyny, które kompensowały ciężar pionowo przy otwieraniu bramy. Dlatego system balansowania był do niedawna konieczny. W bramach z napędem Fidelity wdrożono opatentowany system zasilania hydraulicznego.

Zasilanie awaryjne bramy garażowejźródło: Poltau

Zaletą tej technologii jest duże bezpieczeństwo produktu oraz jego trwałość. Inwestor nie będzie musiał już przeprowadzać prac konserwacyjnych pod pomostem, ponieważ zasilanie bramy i pomostu umieszczone jest w konsoli przymocowanej na ścianie, w miejscu, gdzie łatwo przeprowadzić kontrolę. Producent zapewnia o bezpieczeństwie użytkowania systemu, który jest potwierdzony testami. Bramy z napędem Fidelity są droższe od poprzednich modeli, natomiast kwotę rekompensuje pięcioletnia gwarancja na brak wymogów konserwacji produktu. W ostatecznym rozrachunku koszty bilansują się, gdyż inwestor nie wydaje pieniędzy na liczne przeglądy oraz naprawy, tak jak w przypadku innych bram.

Bramy z napędem Fidelity mają gwarancje działania na 500 000 cykli. Żaden producent do tej pory nie stworzył tak wydajnej bramy. Dotychczas maksymalna ilość cykli wynosiła zaledwie 20 000 cykli. Nowy produkt firmy Poltau jest wydajny i działa w każdych warunkach, nawet przy braku energii elektrycznej. Jest to możliwe dzięki zasilaniu awaryjnemu.