Jak przemeblować pokój i kiedy skorzystać z wywozu mebli?

2018-05-30, ostatnia aktualizacja 2018-05-30 (13:44.01)

Planujesz metamorfozę salonu lub sypialni, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Brakuje Ci pomysłów na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni? Sprawdź wnętrzarskie inspiracje wraz z praktycznymi poradami odnośnie do wywozu nieużywanych mebli.

Jak przemeblować pokój i kiedy skorzystać z wywozu mebli?

Metamorfoza sypialni, salonu, gabinetu lub innego pomieszczenia wymaga nie tylko odrobiny wyobraźni, czy znajomości zasad związanych z aranżacją wnętrz - trzeba także zastanowić się, co zrobić ze starymi sprzętami. Jak urządzić poszczególne pomieszczenia? Kiedy zdecydować się na wywóz mebli z profesjonalną firmą?

Przytulna sypialnia

W sypialni spędzamy średnio 1/3 naszego życia, dlatego tak ważna jest przemyślana organizacja jej wnętrza. Niezbędnym elementem będzie oczywiście wygodne łóżko o minimalnej szerokości 160 cm (dla dwóch osób), stoliczki nocne, pojemna szafa na ubrania lub komoda. Warto też zadbać o kolory - odcienie intensywnej czerwieni lub fioletu nie sprzyjają komfortowemu wypoczynkowi, a wręcz pobudzają i mogą utrudniać zasypianie.

Masz już na oku nowe meble i nie wiesz, co zrobić ze starymi? Część elementów wyposażenia wnętrza można zawieźć do lokalnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Warto jednak pamiętać, że podmioty te przyjmują nieodpłatnie tylko określoną ilość śmieci. W przypadku odpadów wielkogabarytowych, takich jak stare wykładziny, materace, komody, ramy łóżek czy stoliki, można zdecydować się na skorzystanie z usług firmy oferującej kompleksowy wywóz mebli - zniknie problem związany z przewiezieniem mebli do miejsca utylizacji - pracownicy firmy wszystkim się zajmą.

Funkcjonalny salon

Przed Tobą generalny remont pokoju dziennego - zrywanie paneli, kucie ścian, wymiana foteli, kanap i dywanów? Jeśli chcesz, żeby salon był maksymalnie funkcjonalny, postaraj się wydzielić w nim kilka stref - np. część wypoczynkową z kanapą czy rozrywkową z telewizorem lub konsolą do gier. Jeśli nie dysponujesz jadalnią, możesz urządzić w pokoju dziennym niewielki kącik do spożywania posiłków - wystarczy stolik i kilka krzeseł. Pomyśl też o kolorach - w salonie najlepiej sprawdzą się meble i ściany w odcieniach bieli, beżu, delikatnego błękitu czy rozmytych szarości. A co ze starymi meblami, niesprawnymi urządzeniami elektronicznymi, uszkodzonymi panelami lub zdemontowanymi kaloryferami? Jeśli bezpośrednio po remoncie nie masz już ani siły, ani ochoty na samodzielne wywożenie śmieci, skorzystaj z usług firmy oferującej kontenerowy wywóz mebli. Do wyboru są pojemniki o różnej wielkości - można do nich zapakować między innymi odpady wielkogabarytowe, a profesjonalna ekipa pracowników zatroszczy się o ich wywiezienie do utylizacji.

Wywóz mebli a może renowacja?

Szkoda Ci wyrzucać starej kanapy, stołu czy komody, które mogą jeszcze posłużyć innym właścicielom? Jeśli nie chcesz decydować się na wywóz mebli, zawsze możesz wystawić je na portalach z ogłoszeniami lokalnymi. Wiele osób decyduje się również na renowację starych sprzętów - to bardzo modny trend, który zyskuje spore grono fanów.

Komentarze

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany. Skomentuj jako pierwszy!