Xella Polska Sp. z o. o.

ul. Pilchowicka 9/11
02-175 Warszawa
woj. mazowieckie
 

O firmie

Historia

Nowoczesne budownictwo bazuje na innowacyjnych materiałach. Są one energooszczędne, lekkie i pozwalają na szybką realizację inwestycji. Takie właśnie produkty dostarcza na rynek Xella Polska. Spółka istnieje od 2004 roku i powstała z połączenia dwóch organizacji, zajmujących się produkcją i dystrybucją markowych wyrobów Ytong i Silka, stosowanych w budownictwie do wznoszenia ścian. W 2008 roku firma została przejęta przez konsorcjum, utworzone w równych częściach z PAI Partners i Goldman Sachs Capital Partners. Obecnie zaliczana jest do czołowych producentów nowoczesnych materiałów budowlanych w kraju. Podejmuje ciągłe prace nad rozwojem produktów i poszukuje rozwiązań, które jeszcze lepiej spełnią postulat energooszczędności i łatwości budowania. Xella oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów niezbędnych do systemu białego budowania. Produkuje materiały ścienne dla budownictwa ogólnego, w szczególności koncentrując się na budownictwie mieszkaniowym. W całej grupie zatrudnionych jest ok. 690 osób, a produkcja odbywa się w dwunastu zakładach na terenie całego kraju.

Cele

Xella dostarcza na rynek markowe produkty budowlane. Jej praca zorientowana jest na sukces, który dotyczy zarówno klientów jak i przedsiębiorstwa. Dla klienta sukcesem jest wybudowanie swojego wymarzonego domu w sposób, który zapewnia komfort użytkowania. Z kolei dla firmy sukcesem jest stałe umacnianie swojej pozycji w branży. Doświadczenie i zapał pracowników Xella, jakość produktów oraz ich innowacyjność zapewniają firmie znaczącą przewagę na rynkach - dziś oraz w przyszłości.

Oferta

 • bloki wapienno-cementowe: do budowy ścian zewnętrznych, wewnętrznych, fundamentowych elementy wielkowymiarowe, wyroby tradycyjne, elementy uzupełniające
 • beton komórkowy: do ścian zewnętrznych, wewnętrznych, fundamentowych,
 • kształtki, nadproża, elementy zbrojone
 • mineralne płyty izolacyjne

Osiągnięcia

Od momentu wejścia na rynek produkty Xella cenione są zarówno przez klientów jak i fachowców. O uznaniu pierwszych świadczy rosnąca sprzedaż, natomiast drudzy wypowiadają się przez przyznawanie nagród branżowych. Firma ma ich na koncie już kilkadziesiąt. Do najważniejszych należą: nagroda w Europejskim Konkursie Jakości, Top Builder - Produkt Roku dla Budownictwa, Złote Godło, godło Złoty Kask, Marka Roku, a także liczne medale targów budowlanych dla najlepszych produktów.

Więcej o nas

 • Wideoblog budowlany, czyli „serial” o budowie domu w systemie Ytong
  Budowa domu to często jeden z najważniejszych momentów w życiu – bywa trudny, ale finalnie przynosi spełnienie marzeń o własnych czterech ścianach. Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, towarzyszy z kamerą jednej z rodzin podczas budowy domu w systemie Ytong.
 • Xella Polska zainaugurowała ogólnopolską akcję szkoleń dla wykonawców we współpracy z Zakładami Doskonalenia Zawodowego
  Producent energooszczędnych materiałów budowlanych Ytong, Silka i Multipor od początku działalności stawia na edukację wykonawców poprzez organizację licznych szkoleń. Xella Polska postanowiła pójść krok dalej, w tym celu rozpoczęła współpracę z ZDZ-tami. W planach jest wspólna ogólnopolska akcja edukacyjna dla firm wykonawczych.
 • Xella Polska z nową ekologiczną siedzibą
  Xella Polska sp. z o.o., prekursor innowacyjnych i ekologicznych materiałów budowlanych Ytong, Silka i Multipor, zmienił adres głównej siedziby w Warszawie. W połowie września firma przeprowadziła się do ekologicznego biurowca GreenWings przy ul.17 stycznia. Wpisuje się to w filozofię przedsiębiorstwa, które we wszystkich aspektach swojej działalności stawia na zrównoważony rozwój.
 • Ytong Energo+, najcieplejszy materiał na rynku, dostępny już w trzech zakładach!
  Najcieplejszy materiał na ściany jednowarstwowe, bloczki z betonu komórkowego Ytong Energo+, produkowane są od tego lata w zakładzie Ytong w Miliczu. Tym samym materiał ten dostępny jest już w sumie w trzech zakładach Xella Polska – obok Milicza również w Ostrołęce i w Pile.
 • Ytong Energo, Ytong Energo+, Ytong Forte – budowlane materiały przyszłości na Międzynarodowych Targach Bud Gryf w Szczecinie
  Jednym z uczestników Międzynarodowych Targów Bud Gryf w Szczecinie jest firma Xella – producent betonu komórkowego Ytong. Fachowi doradcy w dniach 28-30 marca 2014 roku służą pomocą i radą z zakresu technologii budowlanych i najnowocześniejszych rozwiązań.
 • Otwarte fabryki – Ytong – pierwszy materiał budowlany, w którym natura napotkała technologię
  Proces produkcji materiałów budowlanych może iść w parze z dbałością o naturę. Doskonałym dowodem na to, że technologia i natura mają ze sobą wiele wspólnego, jest działalność fabryk marki Ytong, które zajmują się produkcją betonu.
 • Co powinna wiedzieć każda osoba, budująca dom?
  Xella, polski producent materiałów budowlanych edukuje przyszłych inwestorów w kwestii zarządzania pracami budowlanymi. Według ekspertów marki podstawowa wiedza z zakresu planowania budowy jest konieczna, by profesjonalnie i bezproblemowo przejść przez etap tworzenia wymarzonej nieruchomości.
 • Edukacyjny serwis marki Xella
  Specjalnie dla inwestorów powstała interaktywna strona Kompasbudowy.pl, na której znajdują się materiały informacyjne, filmy instruktażowe oraz wszelkiego rodzaju artykuły dotyczące budowy domu. Celem serwisu jest pomoc w zdobywaniu wiedzy potrzebnej przy planowaniu inwestycji we własną nieruchomość.
 • System ociepleń Multipor w zakopiańskim amfiteatrze
  Polski producent materiałów budowlanych takich jak Ytong, Ytong Multipor i Silka weźmie czynny udział w rewitalizacji Parku Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem.
 • Płyty Multipor do glifów okiennych
  Xella Polska ogłosiła kolejną premierę produktową. Systemy izolacyjne z mineralnej płyty powiększyły się o nowy model służący do ocieplania glifów okiennych.
 • Czy remont mieszkania obniży rachunki za prąd?
  Według producenta materiałów budowlanych i wykończeniowych Xella Polska jest to możliwe, a nawet konieczne. Planując modernizację lokalu, warto pomyśleć o sposobach ocieplania wnętrz, co na pewno wpłynie pozytywnie na domowy budżet.
 • Multipor w kamienicy – ocieplanie od wewnątrz łódzkich zabytków
  Mieszkanie w kamienicy jawi się często jako wyróżnienie, swoista nobilitacja. W końcu są to głównie obiekty zabytkowe, z bogatą historią, zazwyczaj zdobione. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że życie w starym budownictwie nie jest raczej usłane różami.
 • Silka Tempo – budowa cztery razy szybciej. Realne oszczędności na placu budowy
  Nowoczesna budowa to przede wszystkim dobre gospodarowanie czasem i materiałami. Im krótszy czas budowy tym jej koszty niższe. Dlatego też producenci materiałów pracują nad rozwiązaniami, które pozwalają stawiać ściany szybciej. Według ostatnich pomiarów zastosowanie elementów Silka Tempo pozwala aż czterokrotnie przyspieszyć tempo prac.
 • Zmiany warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
  Od 1 stycznia 2014 roku branżę budowlaną czekają zmiany związane z wprowadzeniem unijnej dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Dotyczy ona obiektów nowo powstających i prowadzić ma do zmniejszenia zużywanej w nich energii.
 • Folia znika z budowy zgodnie z ustawą śmieciową
  Budowa i wykańczanie budynków to proces, w czasie którego powstają duże ilości odpadów. Jednym z najbardziej rzucających się w oczy jest folia używana do transportu wszelkiego rodzaju elementów i materiałów budowlanych. Jest ona bardzo groźna dla środowiska naturalnego i ulega biodegradacji niezwykle wolno.
 • Silka w Pięknym Wrocławiu
  Wrocław należy do grona najpiękniejszych miast w Polsce. Jego długa i bogata historia, przenikanie się kultur, narodowości i religii dały wspaniałą mozaikę, którą doceniają historycy sztuki oraz turyści. Władze miasta kultywują przeszłość i jednocześnie spoglądają odważnie w przyszłość, tworząc koncepcję miasta opartego na wiedzy i nowoczesnych technologiach, ale stojącego mocno na swoich historycznych korzeniach.

Galeria zdjęć

Realizacja z wykorzystaniem produktów firmy Xella.
Realizacja z wykorzystaniem produktów firmy Xella.
Bloczki z betonu komórkowego Ytong Ergo.
Bloczek budowlany Silka E24.
Pracownicy firmy - nadzór zamówienia.
Etap budowy z wykorzystaniem produktów firmy Xella.
Realizacja z wykorzystaniem produktów firmy Xella.
Wielkowymiarowe wapienno-piaskowe elementy murowe Silka Tempo.
Budynek mieszkalny zbudowany z użyciem materiałów budowlanych firmy.
Etap budowy budynku mieszkalnego.
Dom jednorodzinny zbudowany z użyciem materiałów budowlanych firmy.
Budynek przemysłowy zbudowany z użyciem materiałów budowlanych firmy.

KontaktJak dojechać