Lafarge Cement S.A.

ul. Warszawska 110
28-366 Małogoszcz
woj. świętokrzyskie
 

O firmie

Historia

Firma Lafarge rozpoczęła działalność w 1833 roku, kiedy to Auguste Pavin de Lafarge uruchomił we Francji produkcję wapna. Dzięki nabyciu licznych spółek produkujących wapno i cement, pod koniec lat 30. XX w. Lafarge stał się największym producentem cementu we Francji. Swoją działalność międzynarodową spółka rozpoczęła w 1864 r., realizując kontrakt na dostawy wapienia do budowy Kanału Sueskiego. Działalność międzynarodową kontynuowano na początku XX w. na terenie Afryki Północnej, Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, Brazylii i Kanady. Lafarge zajmuje pozycję niepodzielnego lidera światowego przemysłu cementowego oraz posiada cementowe zakłady produkcyjne w 51 krajach. Firma jest obecna na rynku polskim od 1995 roku, najpierw w branży cementu, a następnie - od 1998 - w pozostałych dziedzinach produkcji: kruszyw i betonu oraz gipsu.

Cele

Dążenie do wzrostu ekonomicznego musi iść w parze ze wspieraniem rozwoju społecznego, ochroną środowiska oraz szacunkiem dla społeczności lokalnych. Ta fundamentalna zasada Grupy Lafarge wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju, który polega na zaspokajaniu aspiracji obecnego pokolenia w sposób umożliwiający realizację tych samych dążeń naszym następcom. Jako lider na rynku zrównoważonego budownictwa, Lafarge dostarcza innowacyjne rozwiązania na bazie cementu, kruszyw i betonu dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego oraz infrastruktury, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Oferta

  • cement: workowy, luzem, spoiwa
  • kruszywa: bazalt, melafir, wapien, żwir, mączka wapienna, dolomit, granodioryt, piaskowiec, piasek, nawozy wapienne
  • beton: towarowy, samozagęszczalny, dekoracyjny, samopoziomujący

Osiągnięcia

Lafarge stara się uczestniczyć w życiu regionów, w których prowadzi działalność. Dlatego aktywnie uczestniczy w wielu lokalnych inicjatywach, które służą rozwojowi gmin, miast, instytucji i dzięki swojemu zaangażowaniu jest postrzegany jako dobry partner lokalnych społeczności. Dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu, firma niejednokrotnie była doceniana i nagradzana.

Galeria zdjęć

Wylewka betonu - Agilia Sols A.
Wylewka betonu - Agilia Sols A.
Wylewka betonu - Agilia Sols A.
Wylewka betonu - Agilia Sols A.
Budownictwo wysokościowe - Francja, dwie wieże w nowej dzielnicy Marsylii.
Budownictwo wysokościowe, Algieria - zespół mieszkalny w zielonej dzielnicy w Algierze.
Cope Town - Południowa Afryka.
Wykorzystanie cementu niskoemisyjnego do budowy stadionu - Francja.
Wykorzystanie betonu do budowy lotniska Bajaras- Hiszpania.
Wykorzystanie betonu, Twierdza Erbil - Irak.
Wykorzystanie betonu do budowy domów - Kamerun.
Kruszywo artevia decor - szlachetna, ciemny rubin.
Beton towarowy.

KontaktJak dojechać