Watt S.A.

ul. Watta 6
41-208 Sosnowiec
woj. śląskie
 

O firmie

Historia

Pierwsze kolektory słoneczne firmy Watt zostały zainstalowane w 1998 roku. O tego czasu producent wytycza nowe kierunki rozwoju technologii solarnych i poszukuje coraz efektywniejszych sposobów wykorzystania energii słonecznej. Watt jest trzecim na świecie producentem kolektorów słonecznych (pod względem powierzchni produkcyjnej). Należy też do wiodących producentów pod względem sprzedaży w Polsce. Obecnie firma specjalizuje się w tworzeniu dwóch typów kolektorów słonecznych. Obok popularnych kolektorów płaskich w fabryce Watt powstają kolektory próżniowe U-type z wysokorefleksyjnym zwierciadłem parabolicznym CPC (Compound Parabolic Concentrator). Producent prowadzi własne badania nad wydajnością systemów solanych. Stworzony przez Watt płaski kolektor WATT 4000 S okazał się najwydajniejszym kolektorem na świecie. Sukces ten był możliwy m.in. dzięki zastosowaniu unikatowego, opatentowanego sposobu łączenia miedzianych rurek z absorberem za pomocą lutowania strumieniowego.

Cele

Głównym celem spółki jest dostarczanie najwyższej jakości produktów oraz innowacyjnych i zaawansowanych rozwiązań z zakresu systemów solarnych. W produkcji Watt wykorzystuje nowoczesne technologie i materiały, które stanowią rezultat praktycznego stosowania zasad zrównoważonego rozwoju. W trosce o środowisko naturalne firma opracowuje ponadstandardowe techniki i urządzenia, które zapewniają oszczędność surowców energetycznych i zmniejszenie kosztów eksploatacji. Działalność Watt opisuje motto: „Z miłości do Ziemi tworzymy technologie solarne”. Wyraża ono odpowiedzialną i świadomą troskę o środowisko naturalne. Dowodem tego zaangażowania jest umiejętność pozyskiwania i wykorzystywania czystej energii słonecznej.

Oferta

  • zestawy solarne: kolektory słoneczne płaskie i próżniowe
  • pompy ciepła
  • ogrzewacze ciepłej wody użytkowej
  • bufory
  • osprzęt solarny

Osiągnięcia

Firma dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi zyskała uznanie i zaufanie klientów, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. W 2011 roku Watt został nagrodzony tytułem Światowego Lidera Energii. W 2013 roku firma po raz kolejny zdobyła prestiżową Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Zielona Marka.

KontaktJak dojechać