Systemair S.A.

Łazy, ul. Aleja Krakowska 169
05-552 Wólka Kosowska
woj. mazowieckie
 

O firmie

Historia

Systemair, od momentu swego powstania w 1974 roku, dba o podstawowe bogactwo człowieka jakim jest czyste powietrze. Założony w Skinnskatteberg w Szwecji stał się jedną z wiodących firm wentylacyjnych na świecie. Obecnie posiada spółki zależne w 44 krajach świata, także w Azji i Afryce. A sukces rozpoczął się od idei prostego wentylatora kanałowego. Zrewolucjonizował on współczesny świat wentylacji i pozwolił na wybicie się niewielkiego zakładu na rynek światowy. Od tego momentu firma systematycznie rozwija się stale poszerzając swoją ofertę urządzeń wentylacyjnych. Zatrudnia ekspertów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę na temat potrzeb i wymagań jakie spełniać powinny współczesne systemy stosowane między innymi w centrach handlowych, obiektach mieszkaniowych, a także w kompleksowej wentylacji tuneli komunikacyjnych i stacjach metra. Dziś Systemair ma 13% udziału w światowej sprzedaży urządzeń wentylacyjnych. Produkuje je 19 fabryk, które zatrudniają łącznie około 3000 pracowników. Od lat dziewięćdziesiątych firma działa także w Polsce, a jej siedziba znajduje się niedaleko Warszawy.

Cele

Misja firmy opiera się na tworzeniu i dostarczaniu na rynek wysokiej klasy produktów wentylacyjnych, charakteryzujących się prostą budową oraz solidnością wykonania. Nawiązuje tym samym do szwedzkich tradycji, które promują prostotę i funkcjonalność przy jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Systemy te to także synonim dbałości o środowisko zarówno na poziomie ich tworzenia, jak i użytkowania.

Oferta

 • wentylatory: osiowe, okrągłe, prostokątne, promieniowe, dachowe, oddymiające
 • akcesoria wentylacyjne
 • centrale wentylacyjne
 • rekuperatory z wymiennikiem krzyżowym i obrotowym
 • okapy kuchenne
 • klapy przeciwpożarowe
 • regulatory napływu powietrza
 • kratki i zawory wentylacyjne
 • urządzenia grzewcze
 • kurtyny powietrzne
 • systemy wody lodowej

Osiągnięcia

W ciągu 40 lat obecności na rynku Systemair przeszedł drogę od niewielkiego zakładu do ogólnoświatowego koncernu, działającego globalnie. Jest liderem w branży, który wyznacza nowe trendy i jest wzorem dla innych producentów. Posiada wszystkie certyfikaty uprawniające do działania w krajach całego świata. Jego produkty nagradzane są na targach i imprezach branżowych jako rozwiązania innowacyjne i proekologiczne.

Galeria zdjęć

Systemy klimatyzacyjne.
Systemy klimatyzacyjne.
Agregat wody lodowej SyScroll Air CO 20-35 kW ze sprężarką typu scroll.
Pompa ciepła AQH DCI 20-30 kW ze sprężarką inverter scroll.
Agregaty wody lodowej SyScrew ze sprężarkami śrubowymi.
Agregaty wody lodowej SyScrew ze sprężarkami śrubowymi.
Wentylacja tuneli.
Wentylacja wyciągowa tuneli.
Centrale wentylacyjne AHU.
Wentylator kanałowy z silnikiem EC.
Wentylator kanałowy.

KontaktJak dojechać