P.P.H. Silikaty Białystok Sp. z o.o.

ul. Władysława Wysockiego 164
15-167 Białystok
woj. podlaskie
 

O firmie

Historia

Spółka Silikaty Białystok powstała w 1963 roku i początkowo wytwarzanym produktem była cegła wapienno-piaskowa. W latach 1978-80 przeprowadzona została modernizacja zakładu. Stare prasy ustąpiły miejsca zautomatyzowanym agregatom wytwórczym, produkowanym na niemieckiej licencji firmy Atlas przez Zakłady Mechaniczne Makrum w Bydgoszczy. Zmiana parku maszynowego umożliwiła rozszerzenie asortymentu. Rozpoczęto produkcję bloczków wapienno-piaskowych 3 NFD oraz cegły pełnej 1NF. W kwietniu 2004 roku Silikaty Białystok zostały udziałowcem ogólnopolskiej Grupy Polskie Składy Budowlane, a w 2006 roku firma podjęła wspólną działalność marketingową z ogólnopolską Grupą Silikaty, co pozytywnie wpłynęło na wzmocnienie pozycji firmy na rynku.

Cele

Wszystkie działania spółki skierowane są na zwiększenie zadowolenia klientów, dlatego w 2001 roku uruchomiona została na terenie przedsiębiorstwa Hurtownia Materiałów Budowlanych, której oferta składa się na szeroki asortyment materiałów ogólnobudowlanych pozwalających na wzniesienie domu od fundamentu aż po dach. Ponadto działania firmy ukierunkowane są na ciągłe monitorowanie przebiegu realizowanych procesów oraz ich wpływu na środowisko naturalne, ponieważ spółka pragnie by jej wyroby były w pełni ekologiczne.

Oferta

  • elementy murowe silikatowe: pełne, drążone, wentylacyjne, płytki, kształtki
  • materiały ogólnobudowlane: ścienne, elewacyjne, termoizolacyjne, pokryciowe, stolarka okienna i drzwiowa, bramy garażowe, systemy kominowe, systemy rynnowe, hydroizolacje, chemia budowlana, materiały uzupełniające

Osiągnięcia

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji materiałów budowlanych, firma zyskała uznanie i wielokrotnie była nagradzana za swoje osiągnięcia. W 1996 roku spółka otrzymała nagrodę Złotego Żubra za materiały elewacyjne Bud-Expo. W tym samym roku Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska przyznał firmie nagrodę za Materiały i Technologie Przyjazne Środowisku. W 2011 roku Silikaty Białystok nagrodzone zostały Złotym Laurem w kategorii Branża Budowlana.

Galeria zdjęć

Wykorzystanie materiałów budowlanych w zabudowie jednorodzinnej.
Wykorzystanie materiałów budowlanych w zabudowie jednorodzinnej.
Wykorzystanie materiałów budowlanych w zabudowie jednorodzinnej.
Wykorzystanie materiałów budowlanych w zabudowie jednorodzinnej - ul. Prowiantowa Białystok.
Wykorzystanie materiałów budowlanych w zabudowie jednorodzinnej - ulica Jagiellońska.
Wykorzystanie materiałów budowlanych w zabudowie jednorodzinnej.
Silikat N18/500 element murowy silikatowy, drążony.
Silikat N12/500 element murowy silikatowy, drążony.
Kształtka silikatowa pełna KSP 6,5.
Silikat łupany.
Płytka typu B.
Silikat N25e element murowy silikatowy, drążony.
Silikat N24e element murowy silikatowy, drążony.
Silikat NP25 element murowy silikatowy, pełny.

KontaktJak dojechać