Roto Frank Okna Dachowe Sp. z o.o.

ul. Lubelska 104
21-100 Lubartów
woj. lubelskie
 

O firmie

Historia

Roto to światowy lider w produkcji okien i drzwi oraz wszelkich akcesoriów do nich potrzebnych. Firma została założona w 1935 roku przez Wilhelma Franka w Stuttgarcie. Założyciel był wizjonerem i wynalazcą. W dziedzinie stolarki okiennej dokonał prawdziwego przełomu gdy opatentował swoje rozwierno-uchylne okucie okienne. Pozwoliło to na produkcję nowej generacji okien. Nie bez wpływu na powstanie i funkcjonowanie przedsiębiorstwa miała żona wynalazcy Elfride, która mocno zaangażowała się w tworzenie rodzinnego koncernu. Myśl Franka rozwijana była w kolejnych pokoleniach z zastosowaniem coraz bardziej innowacyjnych technik produkcji oraz nowoczesnych technologii. Zmieniały się mody, przepisy i standardy a firma wciąż działała rozszerzając swoją sieć dystrybucji. W 1991 roku jako jeden z pierwszych zachodnich koncernów o tym profilu rozpoczęła działalność w Polsce. Dziś reprezentują go tu trzy spółki, które zajmują się zarówno dystrybucją jak i produkcją okien i akcesoriów do nich. Polska fabryka Roto ma swoją siedzibę w Lubartowie koło Lublina.

Cele

Roto działa w myśl zasady „W służbie budynkowi”, a przez budynek także człowiekowi. Stosowane cały czas udoskonalenia oraz nowe technologie pozwalają na sprostanie coraz bardziej rosnącym wymaganiom klientów. Firma łączy tutaj tradycję z nowoczesnością. Tradycyjne i niezmienne jest podejście do każdego kontrahenta oraz bazowanie na rewolucyjnej technologii Wilhelma Franka. Nowe natomiast są metody produkcji, coraz bardziej wydajne, a z drugiej strony wpasowujące się w postulaty zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego.

Oferta

 • okna: rozwierne, rozwierno-uchylne, przesuwne, otwierane na zewnątrz
 • okiennice
 • klamki okienne
 • elementy elektroniczne
 • akcesoria do szklenia
 • drzwi: zewnętrzne, tarasowe, balkonowe
 • schody strychowe

Osiągnięcia

W ciągu ponad siedemdziesięciopięcioletniej obecności na rynku Roto przeszło drogę od niewielkiej rodzinnej firmy do ogólnoświatowego koncernu. Jego technologie są wyznacznikiem trendów panujących wśród producentów a poziom świadczonych usług spełnia najwyższe wymagania klientów. Produkty Roto nagradzane są w licznych konkursach oraz stawiane za wzór innowacyjności. Firma posiada także certyfikaty zgodności swoich wyrobów z najwyższymi normami światowymi. Wprowadziła także procedury i otrzymała certyfikaty jakości ISO 9001 oraz środowiskowy ISO14001.

Więcej o nas

 • Duży format przyciąga spojrzenia: Rozwiązanie obiektowe z „Roto AL Designo” dla kampusu FGS w Bonn
  Duże okna i drzwi balkonowe z aluminium z wąskimi profilami i niewidocznymi okuciami są popularne w budownictwie obiektowym. Dla kampusu FGS w Bonn Roto szukało i znalazło idealne rozwiązanie okuciowe dla skrzydeł rozwieranych o olbrzymiej wysokości 3.772 mm.
 • 5 elementów, które wpływają na energooszczędność
  Okucia Roto ograniczą ucieczkę ciepła z domu przez okna i drzwi oraz zapewnią świeże powietrze.
 • Zamek a ubezpieczenie
  Dobrze zabezpieczone drzwi, to drzwi ubezpieczone! Wyposażając drzwi w zamek listwowy wielopunktowego ryglowania, zapewniamy sobie nie tylko bezpieczeństwo i wygodę, ale także zniżkę na ubezpieczenie. Włamanie to jeden z najczęstszych powodów, dla których warto mieć ubezpieczenie domu czy mieszkania. Wiedzą o tym doskonale ci, którzy z takiego ubezpieczenia musieli skorzystać i ubezpieczyciele.
 • Roto Room – otwarcie salonu wzorcowego stolarki
  Od października 2015 roku na Wale Miedzeszyńskim 402 w Warszawie otwarty jest profesjonalny salon wzorcowy stolarki dla inwestorów indywidualnych. W salonie wzorcowym Roto regularnie odbywają się szkolenia dla producentów okien i drzwi, architektów, dealerów oraz montażystów i serwisantów stolarki.
 • Pięć elementów do sterowania oknami
  Codziennie otwieramy okna, aby przewietrzyć dom. Wymaga to trochę zaangażowania i bywa uciążliwe, gdy jest ich kilkanaście. Systemy kontroli dostępu pomogą nam szybko sprawdzić, które okno trzeba zamknąć zanim włączymy alarm. Wyobraźmy sobie, że nie musimy przed wyjściem z domu biegać po wszystkich pomieszczeniach i sprawdzać, czy okna są zamknięte.
 • Okno do pokoju dziecka
  Urządzając pokój dziecka, rodzice zwracają uwagę na estetykę i bezpieczeństwo pomieszczenia. Drugie z tych zagadnień jest szczególnie ważne przy wyborze właściwego okna. Roto proponuje swoim klientom szereg produktów gwarantujących bezpieczeństwo i funkcjonalność w dziecięcym pokoju.
 • Okna do pokoju seniora
  Osoby starsze każdego dnia spotykają na swojej drodze bariery. Część z nich z reguły znajduje się we własnym domu. W celu ograniczenia części z nich warto pomyśleć o dostosowaniu stolarki okiennej do możliwości starszych domowników.
 • Jak Niemcy i niemieckie przedsiębiorstwa postrzegają wspólną Europę
  Pod koniec 2013 roku w Brukseli odbyła się 8 Międzynarodowa Konferencja Prasowa Roto. Głównym gościem konferencji jednego z czołowych producentów stolarki okiennej był prof. Manfred Güllner. Specjalista wyraził swoje zdanie na temat stosunków Niemiec wobec wspólnoty europejskiej.
 • Bezpieczeństwo i funkcjonalność szklanych fasad
  Nowoczesne budownictwo odchodzi od prostych brył na rzecz oryginalnych form. Szczególnie dobrze widać to w dużych obiektach takich jak wieżowce. Tutaj ściany stoją pod różnymi dziwnymi kątami, powierzchnie wyginają się, tworząc załamania i zgięcia.
 • Drzwi tarasowe na różne sposoby
  Taras to miejsce, które podczas cieplejszych pór roku staje się przedłużeniem mieszkania. To tu, na świeżym powietrzu, można przygotować posiłek, posiedzieć ze znajomymi. Tutaj także mogą bezpiecznie bawić się dzieci. Warto jednak przy projektowaniu takiego miejsca zwrócić uwagę na jego możliwości komunikacyjne z resztą domu. Chodzi tu przede wszystkim o wybór odpowiednich drzwi i okien o jak najlepszych możliwościach otwierania.
 • Optymalne wietrzenie łazienki
  Łazienka jest najwilgotniejszym pomieszczeniem w całym domu. Jeżeli dodamy do tego szczelne okna, to tworzą się tu idealne warunki do rozwoju szkodliwej dla zdrowia pleśni. Można jednak uniknąć takich nieprzyjemności. Wystarczy prawidłowe i odpowiednio częste wietrzenie.
 • Praca w komfortowych warunkach – wygodne okna w biurach
  Cechą charakterystyczną nowoczesnych biurowców są szklane fasady. Wykonuje się je z montowanych obok siebie okien. Przez to cała konstrukcje wygląda na lekką i delikatną. Jednak w rzeczywistości wcale tak nie jest. Potężne szyby są niezwykle ciężkie, a dodatkowo działają na nie liczne siły fizyczne.
 • Unosimy szklanego olbrzyma – Roto Patio Lift do dużych przeszkleń
  Nowoczesny dom kojarzy się przede wszystkim z przestrzenią. Zapewniają ją, poza dobrze zorganizowanymi pomieszczeniami także odpowiednio dobrane okna. Wielkoformatowe przeszklenia są dziś znakiem rozpoznawczym modernistycznie zaprojektowanego domu.

Galeria zdjęć

Okno dachowe - otwierane na zewnątrz.
Okno dachowe - otwierane na zewnątrz.
Aranżacja poddasza - okno dachowe firmy Roto.
Okna dachowe firmy Roto - otwierane na zewnątrz.
Aranżacja poddasza - okno dachowe firmy Roto.
Okna dachowe - otwierane na zewnątrz.
Duże, drewniane okno dachowe - otwierane na zewnątrz.
Poddasze oświetlone promieniami słonecznymi - okno dachowe.
Przestronne okno przesuwne.
Duże okno dachowe - przesuwne.
Nowoczesne schody strychowe.
Schody strychowe produkowane przez firmę.
Schody strychowe ukryte w suficie.
Drewniane schody strychowe produkowane przez firmę Roto.
Schody strychowe.
Drewniane schody strychowe.

Kontakt



Jak dojechać