Pfleiderer Grajewo S.A.

ul. Wiórowa 1
19-203 Grajewo
woj. podlaskie
 

O firmie

Historia

Spółka Pfleiderer Grajewo S.A. jest od 1999 roku częścią niemieckiego koncernu Pfleiderer AG. Jednak historia przedsiębiorstwa jest znacznie dłuższa. W 1974 roku powstały państwowe Zakłady Płyt Wiórowych. Ich prywatyzacja nastąpiła dwadzieścia lat później, a w 1997 roku już jako spółka akcyjna zadebiutowały na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ważnym krokiem w rozwoju firmy było przejęcie w 1999 roku pakietu kontrolnego akcji przez niemiecki koncern Pfleiderer AG, będący europejskim potentatem produktów drewnopochodnych. Od tego czasu firma zwiększyła moce przerobowe. Produkuje materiały dla zakładów meblarskich, a znaczną część odbiorców stanowią firmy z Europy Środkowo-Wschodniej.

Cele

Misją firmy jest tworzenie produktów najwyższej jakości w myśl zasady „zawsze o krok do przodu”. Oznacza ona kierowanie się najnowszymi trendami oraz potrzebami klientów. Jednocześnie całość oferty Pfleiderer Grajewo jest komplementarna tak, by poszczególne jej elementy współgrały ze sobą. W swojej misji spółka nie zapomina o środowisku kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju i wspierając liczne inicjatywy proekologiczne. Dbając o małe ojczyzny powołała też fundację Pokaż Język pozwalającą na aktywną naukę języków obcych dzieciom z niewielkich ośrodków.

Oferta

 • płyty laminowane
 • niepalne płyty laminowane pyroex
 • blaty
 • laminaty HPL
 • obrzeża
 • sztuczne okleiny
 • płyty: HDF surowe i lakierowane, wiórowe surowe, budowlane i szalunkowe MFP, budowlane MFP pióro-wpust

Osiągnięcia

Pfleiderer Grajewo S.A. należy do czołowych producentów materiałów meblarskich w Polsce. Firma, notowana na warszawskiej giełdzie osiąga bardzo dobre wyniki finansowe, a jej produkty nagradzane są na targach oraz w podsumowaniach dotyczących branży meblarskiej. W ostatnim czasie bardzo cennym wyróżnieniem był Diament Meblarstwa przyznany za serię brzoza polska, wzorowanej na drewnie chronionej brzozy ojcowskiej. W 2013 roku przedsiębiorstwo znalazło się też wśród laureatów wyróżnień Budowlana Firma Roku i Herkules Budownictwa.

Więcej o nas

 • Pfleiderer na targach w Poznaniu
  Prelekcja dotycząca trendów panujących na niemieckim rynku meblowym, a także aż dwie ekspozycje prezentujące produkty firmy - to przepis na targowy sukces firmy Pfleiderer. Podczas targów Arena Design i Meble Polska, które odbyły się w dniach 8-11 marca w Poznaniu, stoiska firmy odwiedziły setki osób - przyjaciele, klienci, partnerzy biznesowi...
 • Diament i German Design Awards dla struktury XTreme Pfleiderer
  XTreme - nowa, absolutnie matowa struktura powierzchni laminatów HPL Pfleiderer, w ostatnim czasie została wręcz obsypana nagrodami.
 • Jak wzmocnić polską markę w meblarstwie
  Design i innowacje to kluczowe elementy do budowania własnej marki i przewagi konkurencyjnej, zgodnie podkreślali uczestnicy panelu dyskusyjnego dotyczący przyszłości polskiego meblarstwa, m.in. Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha, Tomasz Wiktorski z firmy badawczej B+R Studio, Marek Adamowicz z OIGPM czy przedstawiciele czołowych polskich firm meblarskich.
 • Powrót do natury z Pfleiderer
  Projekt „Brzoza polska” lansuje połączenie nowoczesności z inspiracjami prosto z natury. Najnowsze dekory firmy Pfleiderer Grajewo, stworzone we współpracy ze studiem projektowym, podbijają polski rynek oraz są przykładem godnym światowego wzornictwa.
 • Styl bez granic. Global Collectin 2012
  Propozycja dekorów na ten rok łączy style z różnych stron świata. Chociażby popularne w Polsce elementy sztuki regionalnej z najbardziej aktualnymi i popularnymi trendami na świecie. Styl bez granic, najnowsza kolekcja Grupy Pfleiderer Grajewo, łączy ze sobą elementy znane z kultury Wschodu, Zachodu i Północy.
 • Dąb i wiąz inspiracją dla Global Collection 2013
  Po sukcesie zeszłorocznej kolekcji inspirowanej przyrodą z różnych zakątków świata, firma Pfleiderer postanowiła w tym roku stworzyć dekory, których wzory zaczerpnięte są od drzew liściastych.
 • Nowości produktowe Pfleiderer
  Tegoroczna propozycja blatów jest wyraźnie inspirowana barokiem i całym bogactwem ozdób, z których słynęła epoka. Według projektantów z Grupy Pfleiderer Grajewo, to właśnie blat ma dominować we wnętrzu kuchni, jako najbardziej widoczny element dekoracyjny.
 • Płyta mfp doceniona przez branżę
  Nowości produktowe firmy Pfleiderer zostały bardzo dobrze przyjęte przez branżę. Produkty, przetestowane przez liczących się na rynku fachowców, zdobyły wysokie noty. Materiały będą polecane jako wysokiej klasy asortyment, podnoszący wartość powstających nieruchomości.

Galeria zdjęć

Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem płyt meblowych.
Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem płyt meblowych.
Aranżacja z wykorzystaniem płyt meblowych.
Kolekcja UNICO - dekor "Colina" (F8996ST)
Wyspa kuchenna w dekorze "Reflexions black"
Imitacja naturalnego kamienia dekoru "White stone"
Płyta meblowa oraz laminat HPL, "Oliwka Sevilla"
Płyta laminowana w dekorze "Wiąz baron" (R 5622)
Laminat HPL w dekorze "Lila" (V 1686 VV)
Laminat HPL w dekorze "Legno Tabac" (R 3081 VV)
Fronty mebli w dekorze "Brzoza ojców" (R 3222)

KontaktJak dojechać