Nikol Jan Nikołajuk

ul. Sobolewska 5
15-509 Sobolewo
woj. podlaskie
 

O firmie

Historia

Firma Nikol powstała w 1983 roku pod nazwą Elmech, początkowo zajmując się remontami pomp zatapialnych, silników elektrycznych i wentylatorów. W 2003 roku przedsiębiorstwo rozpoczęło badania nad systemami wentylacyjnymi z odzyskiem ciepła. Rezultatem tych prac było skonstruowanie i uruchomienie produkcji systemów wentylacyjnych, sprzedawanych pod nazwą handlową Żubr. Od 2007 roku oficjalną marką produkowanych przez firmę towarów jest Nikol, jednak dopiero cztery lata później Elmech zmieniło nazwę na Nikol. Producent specjalizuje się w produkcji rekuperatorów standardowych przeznaczonych do domów jednorodzinnych (NIKOL 320, 450, 600, 800), jak i do zastosowań przemysłowych tj. restauracji, hoteli, przychodni lekarskich, przedszkoli, biur czy sklepów.

Cele

Misją firmy jest produkcja towarów najwyższej jakości, spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Nikol kładzie duży nacisk na ciągłe poszerzanie swojej oferty oraz podnoszenie sprawności technicznej urządzeń. Oferowane produkty, dzięki prostej i solidnej konstrukcji, odznaczają się wysoką sprawnością i bezawaryjnością. Producent posiada rozbudowaną sieć dystrybucyjną, obejmującą swym zasięgiem cały kraj. Firma pragnie pozyskiwać kolejnych partnerów biznesowych oraz wkraczać na nowe rynki zbytu.

Oferta

 • rekuperatory

Osiągnięcia

Firma dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalizmowi zdobyła zaufanie klientów i kontrahentów w całym kraju. Produkując towary wysokiej klasy, producent wielokrotnie jest nagradzany i doceniany. W 2008 roku Nikol otrzymał tytuł Solidna Firma w programie prowadzonym pod patronatem Komisji Europejskiej. W 2012 roku producent został Liderem Nowych Technologii, za wdrażanie nowych technologii w produkcji i usługach. W tym samym roku firmę uhonorowano Złotym Filarem Budownictwa na 42. Targach Budownictwa W Bielsko-Białej. Ponadto Nikol przystąpił do programu Firma Wiarygodna Finansowo, który daje gwarancję przejrzystości oraz uczciwości producenta.

Więcej o nas

 • Nikol: Budma 2013
  Budma to największe targi budownictwa w Polsce. Organizowane w końcu stycznia każdego roku w Poznaniu na terenach targowych są czwartą pod względem ilości odwiedzających imprezą o tym profilu w Europie. Każdego roku przybywają tu czołowi wystawcy z kraju i ze świata, by prezentować swoje najnowsze osiągnięcia oraz nawiązywać kontakty biznesowe.
 • Nikol laureatem GreenEvo
  W dzisiejszym świecie na czoło zagadnień, które poruszają zarówno polityków jak i naukowców wysuwają się kwestie związane z ochrona środowiska. Doprowadziły one do stworzenia postulatów zrównoważonego rozwoju. Zakłada on ukierunkowanie światowego rozwoju tak, by nie naruszał balansu między technologią a środowiskiem naturalnym.
 • Nikol na 15. Targach Technik Grzewczych i Instalacji Instal-System 2013
  Niezmiernie miło nam poinformować Państwa, że będziemy gościć na tegorocznych Piętnastych Targach Technik Grzewczych i Instalacji Instal - System 2013, które odbywać się będą w dniach od 27 do 29 września br. w Hali Wystawienniczej „Pod Dębowcem” mieszczącej się przy ul. Karbowej 26 w Bielsku - Białej. Zapraszamy codziennie w godzinach od 10 do 18.
 • Zmiany w dotacjach do domów energooszczędnych i pasywnych
  Stawiając nowy dom, warto zastanowić się nad inwestycją energooszczędną, bowiem już od 2021 roku wszystkie budynki w Unii Europejskiej, które powstaną będą musiały spełnić warunek niemal zerowego zużycia energii. Wychodząc naprzeciw już funkcjonującym dyrektywom unijnym, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program dofinansowania budowy nowego domu.
 • Dotacje do domów energooszczędnych
  Miło nam poinformować, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sukcesywnie dba o wdrożenie w życie programu pozwalającego na uzyskanie dotacji do budowy mieszkań i domów pasywnych lub energooszczędnych.
 • IV Jesienne Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz: Dom i wnętrze
  Każdy marzy o własnym kącie, cichym, ciepłym domu, a jeśli go nie ma to wystarczy mieszkanie. Nie zawsze najważniejszy jest metraż, choć gra dużą rolę, kiedy usiłujemy umeblować nasze gniazdko i sprawić, by było przytulne. Lubimy mieszkać z reguły w jasnych i przestrzennych pomieszczeniach, z dobrą wentylacją.
 • I Mazurskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii
  Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na I Mazurskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii, podczas których będziemy prezentować swoje wyroby na stoisku nr 9. Impreza odbędzie się 27 czerwca br. w Ełku przy ul. Podmiejskiej 5. Uroczyste otwarcie targów zaplanowane jest w południe. Wstęp wolny.

Galeria zdjęć

Rekuperatory firmy.
Rekuperatory firmy.
Zainstalowany rekuperator.
Zainstalowany rekuperator.
Zainstalowany rekuperator.
Wymiennik spiralny.
System sterowania.
Rekuperator 320.
Rekuperator 320.

KontaktJak dojechać