Zakłady Górniczo - Metalowe Zębiec w Zębcu Spółka Akcyjna

ul. Zębiec
27-200 Starachowice
woj. świętokrzyskie
 

O firmie

Historia

Przedsiębiorstwo Zębiec powstało w 1954 roku jako Kopalnie i Zakłady Wzbogacania Piasków Żelazistych w Budowie, którego przedmiotem działalności było wydobycie i wzbogacenie piasków żelazistych. W 1965 roku, po szeregu zmian i inwestycji, zmieniono nazwę zakładu na Zakłady Górniczo–Hutnicze Zębiec, które zaczęły produkcję tzw. żelgrudy – półfabrykatu dla hutnictwa. Przedsiębiorstwo z roku na rok uruchamiało produkcję nowych towarów, a w latach 90-tych zakład przeszedł gruntowną restrukturyzację. W 1999 roku powołane zostały Zakłady Górniczo Metalowe Zębiec w Zębcu Spółka Akcyjna. Obecnie firma posiada rozbudowaną bazę terenową i sieć dystrybucyjną obejmującą swym zasięgiem cały kraj. Solidne zaplecze techniczne przyczynia się do produkcji towarów najwyższej klasy.

Cele

Misją firmy jest stałe ulepszanie oferowanych produktów, tak aby spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, ponieważ komfort i zadowolenie konsumentów jest sprawą priorytetową przedsiębiorstwa. Wieloletnia działalność zakładu, ciągłe doskonalenie produkcji, stosowanie nowoczesnych technologii oraz wiedza i zaangażowanie pracowników, zaowocowały wdrożeniem Systemu Jakości i uzyskaniem Certyfikatu PN-ISO 9002 wydanego przez PCBC w 1999 roku. Ponadto firma posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem wg PN-ISO 9001 i PN-ISO 14001, nadany jej w 2002 roku oraz Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP wg PN-ISO 9001, PN-ISO 14001 i PN-N 18001, otrzymany w 2005 roku. Efektem przyjętego systemu zarządzania jest obecność przedsiębiorstwa w gronie firm rentownych, osiągających coraz lepsze wyniki finansowo–ekonomiczne.

Oferta

Osiągnięcia

Firma dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalizmowi zdobyła zaufanie klientów oraz zajęła silną pozycję na rynku urządzeń grzewczych. W 2004 roku przedsiębiorstwo otrzymało Polską Nagrodę Jakości. Ponadto Zębiec posiada Złoty Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play oraz Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy.

Więcej o nas

 • Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich
  Pietrowice Wielkie to niewielka miejscowość w województwie śląskim. Jest jednak ważnym punktem na mapie regionalnej sieci ekologicznej. Każdego roku już od ponad dekady odbywa się tu Eko-Wystawa, podczas której zwiedzający mają okazje zapoznać się z licznymi produktami, które oprócz nowoczesności i doskonałej jakości wyróżniają się także dodatnim wpływem na środowisko przyrodnicze. Na imprezie znaleźć można przedstawicieli różnych branż, których łączy jednak troska o stan przyrody.
 • Novator 2010 dla ZGM Zębiec S.A.
  ZGM Zębiec to jeden z najbardziej liczących się na rynku producentów wyrobów na bazie bentonitów. Jest to odpowiednio wzbogacony i przetworzony surowiec geologiczny. Firma sprowadza go ze Słowacji i na jego bazie tworzy liczne produkty, które znajdują zastosowanie w wiertnictwie, górnictwie czy przemyśle odlewniczym. Bentonitów dodaje się między innymi do dyspersyjnych mas asfaltowych oraz podłóż do wysypisk śmieci.
 • Mały Staw oczyszczony
  Mały Staw to sztuczny zbiornik na rzece Kamienna znajdujący się w gminie Brody, niedaleko Starachowic. Jak wiele jezior zaporowych ulegał on biodegradacji. Wiązało się to przede wszystkim z jego wcześniejszym wykorzystywaniem do celów przemysłowych.
 • Odnowienie Certyfikatu Zintegrowanego Systemu Zarządzania
  Zintegrowany System Zarządzania to dziś wyróżnik nowoczesnych i świadomych firm. Łączy on dbałość zarówno o jakość wypuszczanych na rynek produktów i usług z dbałością o środowisko naturalne oraz bezpieczeństwem i higieną pracy. Odnosi się więc do trzech zasadniczych aspektów funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.
 • Platynowy Laur dla ZGM Zębiec
  W dzisiejszych czasach wśród wszechogarniającej wszystkich pogoni za zyskiem często traci się z oczu wartości etyczne. A ich stosowanie w biznesie jest szczególnie ważne. Firma, która kieruje się w swoim postępowaniu takimi właśnie zasadami jest lepiej postrzegana przez otoczenie, co przekłada się na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów handlowych oraz większe zaufanie klientów.

Galeria zdjęć

Kocioł Merkury.
Kocioł Merkury.
Kocioł Wenus.
Kocioł Neptun.
Kocioł KWK uniwersalny z górnym spalaniem.
Kocioł SKW uniwersalne z górnym spalaniem.
Kocioł KWKD z dolnym spalaniem.
Kocioł KP z podajnikiem.
Kocioł KU uniwersalny.
Kocioł KMW na miał.
Kocioł KMW na miał - przekrój.
Kocioł Merkury.
Kocioł KP z podajnikiem - przekrój.

KontaktJak dojechać