Schiedel Sp. z o.o.

ul. Wschodnia 24
45-449 Opole
woj. opolskie
 

O firmie

Historia

Schiedel jest największym producentem systemów kominkowych w Europie. Firma oferuje swoje produkty w 27 krajach i należy do koncernu Monier – światowego lidera w zakresie pokryć dachowych. Schiedel proponuje kompletną paletę produktów oraz elementów gwarantujących bezpieczne funkcjonowanie komina. Producent oferuje również kompleksową usługę serwisową. Ścisła współpraca z architektami, projektantami oraz wykonawcami pomaga producentowi stworzyć bogatą ofertę, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Schiedel Polska z siedzibą w Opolu działa od sierpnia 1995 roku, początkowo jako biuro handlowe, w którym sprzedawano produkty importowane z Niemiec. W wyniku ogromnego zainteresowania nowoczesną technologią oraz dużego zapotrzebowania na najwyższej jakości systemy kominowe w 1999 roku powstał nowoczesny zakład produkcyjny w Opolu.

Cele

Misją firmy jest zapewnienie klientom stałego dostępu do najwyższej klasy systemów kominowych. Aby skutecznie realizować założone cele, Schiedel w 2003 roku otworzył drugi zakład produkcyjny w Lubiczu Dolnym koło Torunia. Dodatkowo kompleksową obsługą zajmują się wyspecjalizowane firmy handlowe, których przeszkolony, fachowy personel dba o zaspakajanie oczekiwań klientów. Firma Schiedel jest członkiem wielu lokalnych i krajowych organizacji biznesowych i branżowych, m.in.: Stowarzyszenia Kominy Polskie, Stowarzyszenia Opolski Dom, Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki, Polskiej Federacji Producentów i Dystrybutorów Materiałów Budowlanych. Ponadto producent jest zrzeszony w organizacjach międzynarodowych, takich jak np. Business Center Club oraz European Chimney Association.

Oferta

  • systemy kominowe: pustaki wentylacyjne, rury
  • wentylacja hybrydowa: wywietrzniki grawitacyjne, nasady wentylacyjne
  • akcesoria kominowe: daszki kominkowe, przejścia dachowe, zestawy zbrojeniowe, zaprawy montażowe

Osiągnięcia

Schiedel, jako pierwsza w Polsce firma produkująca systemy kominowe, uzyskała oznakowanie CE. Produkty spółki otrzymały pozytywne opinie Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie i Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie, wyrażone aprobatami technicznymi. Jakość systemów kominowych firmy potwierdzona jest również licznymi nagrodami i wyróżnieniami, jakie otrzymała w okresie swojej wieloletniej działalności na polskim rynku. Ponadto producent udziela 30-letniej gwarancji na systemy kominowe.

Galeria zdjęć

Komin wielofunkcyjny Schiedel Dual.
Komin wielofunkcyjny Schiedel Dual.
Komin wielofunkcyjny Schiedel Dual.
System kominowy Schiedel PRO Advance.
System kominowy Schiedel PRO Advance.
System kominowy Schiedel Rondo Plus.
System kominowy Schiedel Rondo Plus.
System kominowy Schiedel Thermo Rondo Plus.
System kominowy Schiedel Thermo Rondo Plus.
System kominowy Schiedel Rondo.
System kominowy Schiedel Rondo.
System kominowy Schiedel Avant.
System kominowy Schiedel Avant.
Pustak Schiedel Thermo.

KontaktJak dojechać