Zakłady Wyrobów Kamionkowych Marywil S.A.

ul. Sportowa 10 10
26-130 Suchedniów
woj. świętokrzyskie
 

O firmie

Historia

Zakłady Marywil mogą pochwalić się jeszcze przedwojenną historią. W 1925 roku w Suchedniowie w oparciu o tutejsze złoża gliny rozpoczęto produkcję wyrobów ceramicznych. Pierwszą spółkę utworzyli tu akcjonariusze krakowscy, a technologię produkcji opracowano w słynnym laboratorium profesora Segera. Opierano się także na badaniach prowadzonych przez ojca polskiej ceramiki budowlanej Józefa Gelara. Po wojnie, w latach pięćdziesiątych wybudowano nową fabrykę z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi. Wytwarzano tam przede wszystkim kamionkowe rury kanalizacyjne oraz ceramikę kwasoodporną, które znajdują się w ofercie firmy do dziś. W latach osiemdziesiątych do oferty wprowadzono także wkłady kominowe. Po zmianach ustrojowych zakłady nieco podupadły, ale już w 1997 roku przekształcono je w Spółkę Akcyjną z udziałem Skarbu Państwa. W takiej formie prawnej funkcjonuje ona do dziś, proponując klientom szeroką gamę artykułów ceramiki budowlanej o najwyższych standardach, gwarantowanych przez certyfikaty oraz długoletnie doświadczenie.

Cele

Dla Marywil liczy się przede wszystkim jakość wprowadzanych na rynek produktów. Dlatego też stale unowocześnia linie produkcyjne, wprowadzając do nich najnowsze rozwiązania technologiczne. Działania firmy skierowane są na dostarczenie klientom jak najlepszych wyrobów, podparte są niezależnymi procedurami produkcyjnymi i badawczymi. Zakłady w Suchedniowie mogą się pochwalić pozycją lidera i prekursora na polskim rynku ceramiki budowlanej.

Oferta

  • ceramiczne systemy kominowe
  • ceramiczne przewody kominowe
  • kształtki wentylacyjne
  • rury kamionkowe
  • koryta kamionkowe
  • kamionka kwasoodporna
  • ceramika ogrodowa

Osiągnięcia

Marywil to firma posiadające wieloletnie doświadczenie w produkcji ceramiki budowlanej. Dziś zdobywa liczne nagrody na imprezach targowych. Doceniane są jej wysokiej klasy wyroby, których jakość potwierdzona jest zarówno przez ekspertów jak i klientów. W dorobku firmy znajdują się nagrody i wyróżnienia z targów budowlanych w Gdańsku, Lublinie, Białymstoku, Toruniu, Olsztynie czy Kielcach. Marywil otrzymał także nagrody Złotej Firmy Regionu Świętokrzyskiego oraz Wojewody Świętokrzyskiego.

Galeria zdjęć

System kominowy Uniwersal+.
System kominowy Uniwersal+.
Schemat działania systemu kominowego Uniwersal+.
Prostka Przewodu kominowego Normal+.
Wentylacja dwukomorowa.
Prostka przyłączeniowa przewodu kominowego z otworem kwadratowym Normal+.
Prostka przyłączeniowa przewodu kominowego kąt 45 Normal+.
Wentylacja trzykomorowa.
Kominek wentylacyjny Nomal+.
Element obudowy komina.
Wentylacja jednokomorowa.
Daszek dwuspadowy.
Daszek czterospadowy.
Galanteria ogrodowa - sarenka.

KontaktJak dojechać