Kołton S.C.

Orawka 149A
34-480 Jabłonka
woj. małopolskie
 

O firmie

Historia

Firma Kołton powstała w 1979 roku i specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości kotłów grzewczych na paliwa stałe, takie jak węgiel, drewno, biomasa oraz kotłów z podajnikiem na pelet i ekogroszek. Kołton do produkcji wykorzystuje wyłącznie atestowane, sprawdzone materiały, a każdy piec jest funkcjonalny i estetycznie wykonany. Ponadto firma świadczy usługi w zakresie obróbki materiałów: cięcie laserem lub plazmą, cięcie blach gilotyną, gięcie blach na prasach krawędziowych, spawanie stali węglowych i nierdzewnych oraz wycinanie na wykrawarce rewolwerowej.

Cele

Misją Kołtonu jest tworzenie najwyższej jakości towarów oraz stałe umacnianie pozycji firmy na rynku. Aby skutecznie realizować założone cele, przedsiębiorstwo w swych działaniach skupia się na intensywnym rozwoju technik produkcji oraz nieustannie inwestuje w rozbudowę parku maszynowego. Dzięki tym przedsięwzięciom producent samodzielnie wytwarza oferowane kotły, korzystając z wykrawarek CNC, nowoczesnych inwentorowych półautomatów spawalniczych, precyzyjnych pras krawędziowych oraz przecinarek laserowych i plazmowych.

Oferta

  • kotły dużych mocy
  • kotły na pellet
  • kotły z podajnikiem

Osiągnięcia

Firma Kołton produkuje wysokiej jakości kotły centralnego ogrzewania, które zyskały uznanie wśród wielu klientów. Wszystkie oferowane towary posiadają certyfikaty nadane przez Laboratorium Spalania IchPW. Cetryfikaty energetyczno-ekologiczne potwierdzają jakość, sprawność i bezpieczeństwo kotłów. Wartości wskaźników energetyczno-emisyjnych wyznaczane są zgodnie z normą PN-EN 303-5:2002 rozdz. 5.7-5.10 oraz procedurami technicznymi. Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej wydał producentowi Dokument Patentowy na stworzony piec centralnego ogrzewania.  

Galeria zdjęć

Kocioł wodny stalowy typu UNIX .
Kocioł wodny stalowy typu UNIX .
Kocioł BOKSER.
Kocioł TROT.
Kocioł MATIX.
Kocioł DUOX.
Kocioł PELLMAX.
Kocioł MATIX_MAX.
Kocioł SMOKER.
Kocioł EKONOX.
Kocioł PELLDUOX.

KontaktJak dojechać