Austrotherm Sp. z o.o.

ul. Chemików 1
32-600 Oświęcim
woj. małopolskie
 

O firmie

Historia

Austriacki Austrotherm jest prekursorem produkcji styropianu oraz materiałów izolacyjnych. Firma założona została w 1953 roku przez Oswalda Novotnego. Jego fabryka, która od 1980 roku funkcjonuje w koncernie Friedricha Schmidta znajduje się w ścisłej czołówce producentów nowoczesnych i często także nowatorskich systemów termoizolacyjnych. Od 1993 roku Austrotherm działa także w Polsce. Zakłady w Oświęcimiu były drugimi, po węgierskim Gyor, otwartymi w Europie Wschodniej po upadku Muru Berlińskiego. Od tego czasu dawne Zakłady Chemiczne Oświęcim produkują najwyższej klasy materiały służące do ociepleń budynków.

Cele

Misją firmy Austrotherm jest dostarczanie klientom wyrobów oraz usług najwyższej jakości. Aby osiągnąć ten ambitny cel firma dąży do ciągłej modernizacji sprzętu oraz procesów technologicznych, tak by cały czas być w czołówce światowych producentów w tej dziedzinie. Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy z macierzystą firmą w Austrii, której innowacyjne technologie przenoszone są automatycznie do polskich zakładów. Właściwy standard produkcji zapewnia wysoko wykwalifikowana kadra, która cały czas podnosi swoje kompetencje tak, by zapewnić klientom najwyższą jakość usług i produktów.

Oferta

 • styropian
 • polistyren ekstrudowany
 • fasadowe profile owlekane
 • płyty montażowe i podłogowe

Osiągnięcia

Od początku swojego istnienia w Austrii zakłady wchodzące w skład grupy Astrotherm należą do prekursorów w produkcji styropianu oraz materiałów termoizolacyjnych. W 1998 roku firma otrzymała certyfikat ISO 9001, świadczący o spełnianiu wysokich norm jakościowych. Po wejściu na rynek polski w 1993 roku przedsiębiorstwo dokonało modernizacji zakładów w Oświęcimiu, a w 1999 roku uruchomiło drugą fabrykę w Skierniewicach. Dało mu to pozycję lidera wśród producentów materiałów termoizolacyjnych w Polsce. W geście uznania przedsiębiorstwo nagrodzono dwukrotnie Lurem Konsumenta. Firma została także Budowlaną Firmą Roku. Przyznano jej również Złoty Certyfikat Rzetelności, a ostatnio także Medal Europejski za grafitowy styropian EPS Fassada Premium o najlepszym na rynku współczynniku przewodzenia ciepła.  

Więcej o nas

 • TopBuilder 2016 dla firmy Austrotherm
  PWB Media, wydawca miesięcznika Builder, już po raz 8. wręczył statuetki TopBuilder, nagradzając tym samym innowacyjne obszary branży budowlanej. Obecnie jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wyróżnień na rynku
 • Wyjątkowe wyróżnienie na 20-lecie firmy
  Uczciwy partner w biznesie w obecnych czasach jest na wagę złota. Przyznanie Złotego Certyfikatu Rzetelności świadczy o wypłacalności i etycznej postawie podmiotów gospodarczych. Dla ich klientów oraz kontrahentów to oznaka gwarancji i zaufania.
 • Austrotherm produkuje „Gwarantowany Styropian”
  Niezależne laboratoria badawcze sprawdzają losowo wybrane produkty krajowych firm tworzących materiały służące do ocieplania budynków. Sprawdzają zgodność parametrów i tym samym wykazują uczciwe marki, dbające o wysoki standard produkcji. W programie „Gwarantowany Styropian” pod lupę są brane materiały firm, które dobrowolnie przystąpiły do przedsięwzięcia, jak i tych, które nie brały w nim udziału.
 • Medal Europejski dla Austrotherm
  XXIV edycja prestiżowego przedsięwzięcia wyróżniającego wysokiej jakości produkty odbyła się 5 czerwca 2013 roku w stolicy. Firmy uhonorowane prestiżową nagrodą będą promowane na rynkach Unii Europejskiej. Wśród laureatów znalazł się oświęcimski producent materiałów termoizolacyjnych.
 • Godło Top Marka 2013 dla Austrotherm
  Wytypowanie firmy nagradzanej tym prestiżowym wyróżnieniem zależy w głównej mierze od klientów. To oni wybierając produkty wysokiej jakości, wyznaczają standardy panujące na rynku i mają decydujący głos przy wyborze najlepszych marek na rynku.
 • Austrotherm uczy dobrych praktyk
  Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Prawdopodobnie to przysłowie przyświeca misji firmy, wspierającej młodych uczniów szkół zawodowych. Wczesne poznanie produktów, sposobów zarządzania i pracy w przedsiębiorstwie budowlanym może zaowocować lepszym startem zawodowym po zdobyciu tytułu technika.

Galeria zdjęć

Lokale mieszkalne i użytkowe w Tarnowie.
Lokale mieszkalne i użytkowe w Tarnowie.
Lokale mieszkalne i użytkowe w Tarnowie.
Dom jednorodzinny w Chełmku.
Ocieplanie budynku materiałami firmy Austrotherm.
Ocieplony budynek - materiały firmy.
Ocieplanie budynku materiałami firmy.
Ocieplony hotel Kawallo w Leonowie.
Ocieplony hotel Pałac Koronny w Wodzisławiu.
Fasada kina we Wrocławiu.
Ocieplony dom jednorodzinny w Wadowicach.
Ocieplona kamienica w Skierniewicach.
Elementy wykończenia domu w Chełmku.
Elementy wykończenia - dom w Chełmku.
Ocieplony dom w Chełmku.
Ocieplona kamienica w Skierniewicach.
Ocieplona restauracja w Skierniewicach.
Ocieplona restauracja w Skierniewicach.
Outlet w Piasecznie - obiekt referencyjny.
Dom jednorodzinny w Lublinie.

KontaktJak dojechać