Alternatywne Systemy Komfortu Sp. z o.o.

Brzeźnica 320
34-114 Brzeźnica
woj. małopolskie
 

O firmie

Historia

Klimatyzacja, wentylacja, urządzenia zmniejszające utratę energii w budynkach to obecnie branża, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wiąże się to z jednej strony z dążeniem do poprawy komfortu życia, z drugiej z wysokimi cenami samej energii. Wpisuje się w to także polityka poszczególnych państw oraz instytucji międzynarodowych, które dążą do stworzenia modelu budownictwa zgodnego z postulatami zrównoważonego rozwoju. Dlatego też największe światowe koncerny prześcigają się we wprowadzaniu na rynek urządzeń, które spełniają najwyższe wymagania środowiskowe, a jednocześnie skutecznie poprawiają komfort mieszkańców. Od 1998 roku działa na polskim rynku firma ASK, która zajmuje się importem oraz dystrybucją urządzeń grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych znanych światowych marek. W jej ofercie znajdują się także rekuperatory, czyli urządzenia, które pomagają w odzyskiwaniu energii z budynków. Branża ta w Polsce zyskuje coraz większą popularność, a sprzedaż urządzeń stale wzrasta.

Cele

Dla ASK najważniejsze są komfort klientów oraz czystość środowiska naturalnego. Dlatego też wybiera na partnerów najlepszych światowych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość oraz poszanowanie przyrody, zarówno w produkcji jak i późniejszej eksploatacji urządzeń. Szczególnie mocno rozwijanym segmentem są w tej chwili rekuperatory, dzięki którym odzyskać można aż do 95% traconej wcześniej energii. To ogromny postęp, który z jednej strony przekłada się na koszty ponoszone przez mieszkańców, z drugiej zaś na zmniejszenie wpływu na środowisko.

Oferta

  • nagrzewnice: gazowe kondensacyjne, niekondensacyjne
  • moduły chłodzące do nagrzewnic
  • dachowe gazowe centrale grzewczo-chłodzące
  • automatyka: do nagrzewnic, rekuperatorów, promienników
  • rekuperatory: przeciwprądowe, krzyżowe, obrotowe, bezkanałowe
  • systemy dystrybucji powietrza
  • gruntowe wymienniki ciepła: rurowe, płytowe, żwirowe i glikolowe
  • promienniki gazowe

Osiągnięcia

W ciągu swojej działalności ASK wyrobiła sobie opinię solidnego partnera, co podkreślają zarówno producenci urządzeń jak i klienci. Wielu z nich to firmy budowlane, które wielokrotnie wracają po zakup kolejnych systemów. Sprzedawane przez firmę urządzenia posiadają wszelkie wymagane przez prawo certyfikaty oraz zaświadczenia o zgodności z obowiązujacymi normami.

Galeria zdjęć

Rekuperator krzyżowo-przeciwprądowy OnyX Classic.
Rekuperator krzyżowo-przeciwprądowy OnyX Classic.
Rekuperator krzyżowo-przeciwprądowy Renovent Excellent.
Rekuperator krzyżowo-przeciwprądowy Renovent HR.
Rekuperator krzyżowo-przeciwprądowy Orcon HRC.
Klimatyzator skraplający.
Dmuchawa powietrzna z chłodnica kanałową.
Klimatyzator skraplający.
Nagrzewnica kondensacyjna.
Nagrzewnice gazowe.
Gazowy aparat grzewczo-wentylacyjny.
Aparat grzewczo-wentylacyjny GTV z wentylatorem osiowym.
Aparat grzewczo-wentylacyjny kanałowy.
Centrala dachowa.
Centrala dachowa.

KontaktJak dojechać