Wilo Polska Sp. z o.o.

ul. Jedności 5
05- 506 Lesznowola
woj. mazowieckie
 

O firmie

Historia

Wilo z siedzibą w Dortmundzie jest jednym z wiodących światowych producentów pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych i klimatyzacyjnych, zaopatrzenia w wodę oraz oczyszczania i odprowadzania ścieków. Firma rozpoczęła działalność w roku 1872, kiedy to Louis Opländer założył fabrykę wyrobów z mosiądzu i miedzi. Wilo posiada obecnie blisko 60 spółek produkcyjnych i handlowych na całym świecie, a otwarcie oddziału w Australii sprawiło, że firma obecna jest na wszystkich kontynentach. Wilo zatrudnia około 6700 pracowników na całym świecie, a jej obrót w roku 2011 wyniósł 1070.5 milionów Euro.

Cele

Misją firmy jest produkcja towarów najwyższej jakości, spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Budowa własnej siedziby Wilo w Janczewicach to konsekwencja naturalnego rozwoju firmy, działającej na polskim rynku od 1994 roku. To również potwierdzenie, że niemiecka firma o światowym zasięgu na trwałe związała się z polskim rynkiem. Inwestycja w Janczewicach obejmuje budowę obiektu biurowo-magazynowego, w którym znajdować się będzie serwis napraw dużych pomp wraz ze stacjami prób, a także blok szkoleniowy dla projektantów, instalatorów, serwisantów oraz przyszłych użytkowników, wyposażony w urządzenia pracujące w warunkach rzeczywistych. Łączna powierzchnia zabudowy budynku magazynowo-serwisowego wraz z częścią socjalno-biurową wyniesie prawie 3000 m2.

Oferta

  • ogrzewanie: podłogowe, solarne, geotermiczne, ciepła woda użytkowa
  • klimatyzacja
  • oczyszczalnie ścieków
  • pompy ciepła

Osiągnięcia

Firma dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi zdobyła zaufanie klientów i kontrahentów, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia. Wilo znalazło się na liście Diamentów Forbes 2011 w kategorii 50-250 mln PLN obrotu, zajmując w Polsce 200 miejsce pośród 464 firm, którym udało się zakwalifikować do rankingu. Ponadto w 2012 roku producent otrzymał tytuł Geparda Biznesu.

Galeria zdjęć

Pompa ciepła DrainLift Con.
Pompa ciepła DrainLift Con.
Pompa ciepła Stratos PICO.
Pompa ciepła Stratos-Z.
Pompa ciepła Yonos PICO.
Pompa ciepła Stratos.
Pompa głębinowa wielostopniowa.
Pompa samozasysająca do wody zanieczyszczonej Drain LP.
Pompa zatapialna do ścieków Drain TC 40.
Pompa zatapialna do ścieków Drain STS 40.
Pompa do zaopatrywania w wodę Comfort-Vario COR-1 Helix VE.

KontaktJak dojechać