Velux Polska Sp. z o.o. Spółka handlowa

ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa
woj. mazowieckie
 

O firmie

Historia

Grupa Velux od 70 lat działa w branży stolarskiej, początkowo wytwarzając okna dachowe. Z czasem, do oferty dołączyły również produkty pozwalające na lepszą wentylację poddaszy. Dziś fabryki Velux funkcjonują w 11 krajach, w tym również w Polsce. W 1998 roku firma otworzyła filię w Gnieźnie, a w 2003 roku w Namysłowie. Obecnie krajowe fabryki są jednym z największych eksporterów okien na europejskim rynku. Blisko 75% produkcji polskiej trafia za granicę, a produkty są wysoko cenione za jakość, wykonanie, dbałość o ochronę środowiska, bezpieczeństwo i higienę pracy. Oferta firmy obejmuje produkcję okien do poddaszy, kołnierzy uszczelniających, wyrobów uszczelniających, markiz, rolet, żaluzji i wyposażenia inteligentnych domów.

Cele

Misją firmy jest dewiza: „Gdzie jest światło, tam jest życie”, w myśl której Velux za główny cel obrał sobie dostarczenie światła i stałego dopływu świeżego powietrza do poddaszy. Na tym założeniu opierają się wszystkie działania firmy, które ukierunkowane są na najwyższą jakość, innowacyjność i ciągłą pracę nad doskonaleniem produktów. Firma posiada nowoczesny park maszynowy i nieustannie inwestuje w rozwój technologiczny. Velux prowadzi ścisłą kontrolę jakości, prowadzoną na każdym etapie produkcji. Okna poddawane są ekstremalnym warunkom klimatycznym, dzięki czemu bada się ich wytrzymałość, co daje gwarancję solidnego wykonania, potwierdzoną nadanymi certyfikatami ISO 9001 oraz OSHAS.

Oferta

Osiągnięcia

Fabryki Velux posiadają certyfikat ISO 9001. Okna dachowe zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z międzynarodowymi normami. Firma w niektórych obszarach produkcji, które poddawane są badaniom jakościowym, wprowadziła własne, bardziej rygorystyczne standardy. W 2013 roku Velux otrzymał tytuł Lidera Stolarki w kategorii okna dachowe, przyznanym przez Forum Branżowe. Fabryka okien w Namysłowie nagrodzona została Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii Załoga –wspólny sukces. W 2012 r. Velux otrzymał Złoty Medal Nowej Generacji Targów Budma.

Więcej o nas

 • Błyskawiczna zmiana wystroju okna
  Nowe rolety rzymskie Velux to pierwsze na rynku rolety do okien dachowych z wymienną tkaniną. Są eleganckie i dekoracyjne, a ich innowacyjna konstrukcja pozwala na szybką zmianę dekoracji okna, kiedy tylko chcemy.
 • Grupa Velux świętowała hucznie swoje 25-lecie w Polsce
  W połowie października odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia firmy Velux w Polsce. W ramach wydarzenia goście uczestniczyli w konferencji zatytułowanej „Biznes to sztuka wyboru” oraz w uroczystej gali. Zaprezentowano również raport o korzyściach, jakie płyną z działalności Grupy Velux w Polsce.
 • Grupa Velux wyróżniona za działalność eksportową
  W ramach plebiscytu zorganizowanego przez redakcję „Rzeczpospolitej” Grupa Velux otrzymała wyróżnienie w kategorii najbardziej innowacyjny eksporter. Blisko pół tysiąca przedsiębiorców typowało firmy wyróżniające się w działalności eksportowej.
 • Okna do płaskiego dachu w nowej odsłonie
  Jest mniej widoczny na dachu i nadaje oknu elegancki wygląd – nowy moduł szklany do okien do płaskiego dachu firmy Velux, trafi jesienią na rynek. Okna do płaskiego dachu pozwalają doświetlić pomieszczenia światłem naturalnym od góry, gwarantując przy tym najwyższą jakość i szczelność. W dotychczasowej ofercie okno zabezpieczała matowa lub przezroczysta kopuła, wykonana z wysokiej klasy akrylu lub poliwęglanu.
 • Balkon dachowy dla dwojga
  Nowa Generacja balkonu dachowego GDL Cabrio firmy Velux wyróżnia się ulepszoną konstrukcją, doskonałymi parametrami izolacyjnymi, większą powierzchnią szyby oraz nowym, dużo szerszym rozmiarem.
 • Podwójny Lider Rynku Stolarki
  Grupa Velux została uhonorowana dwoma tytułami Lidera Rynku Stolarki 2014 – za największą produkcję okien dachowych oraz za sukcesy eksportowe. Uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów odbyła się podczas Gali Liderów Rynku Stolarki w Warszawie.
 • Nowi bajkowi mieszkańcy poddasza
  Okres wakacyjny jest szczególnie wyczekiwany przez dzieci, dlatego firma Velux właśnie z myślą o najmłodszych wprowadziła nową Bajkowa Kolekcja rolet zaciemniających Disney & Velux. Nowy produkt ma na celu właściwą ochronę przeciwsłoneczną w pokoju dziecka, co jest szczególnie istotne w okresie letnim.
 • Velux wprowadza ulepszoną gamę okien dachowych w dostępnych cenach
  Z końcem marca Velux wprowadził nowe modele okien dachowych. Wśród nowych modeli pojawiła się również unowocześniona wersja cieszącego się duża popularnością okna VELUX GZL.
 • Podsumowanie 2013 Grupy Velux. To był bardzo dobry rok
  Rok 2013, pomimo trudnej sytuacji nadal panującej w branży budowlanej, przyniósł bardzo dobre wyniki dla Grupy Velux oraz spółek siostrzanych. W ubiegłym roku odnotowały one wzrost wartości produkcji o ponad 13 procent.
 • Nowa kolekcja okien dachowych
  Na początku marca 2014 roku z imponującym rozmachem - na wielkim ekranie - odbyła się premiera nowej oferty firmy Velux. Nowe produkty stanowią odpowiedź na potrzeby klientów, którzy poszukują wysokiej jakości okien w konkurencyjnych cenach.
 • Święto fabryki Velux w Namysłowie
  Jedna z największych inwestycji w województwie opolskim, fabryka z dziewięcioma halami produkcyjnymi obchodzi dziesięciolecie istnienia. Właściciel wraz z władzami województwa postanowili uczcić to wydarzenie.
 • Velux ma nowego dyrektora generalnego
  Przed Jackiem Siwińskim, nowym dyrektorem generalnym, stoi nie lada wyzwanie. Musi nadzorować premierę nowego produktu Velux, okien Nowej Generacji.
 • Nowe okna do poddaszy Velux
  Dzięki zastosowaniu termicznej obróbki drewna sosnowego znany producent stolarki okiennej otrzymał innowacyjny produkt odporny na czynniki zewnętrzne, atmosferyczne oraz naturalne procesy starzenia się drewna. Uzyskany materiał stał się integralną częścią najnowszych produktów Velux.
 • Więcej okien do płaskiego dachu w Velux
  Producent stolarki okiennej jako jedyny na rynku posiada tak zróżnicowaną ofertę okien przeznaczoną do dachu płaskiego. Różne rozmiary, warianty i akcesoria sprawiają, że klienci chętnie wybierają tę firmę. Velux jednak nie osiada na laurach, rozszerzając co roku gamę produktów.
 • Zaproś pilota do domu
  Do 31 października firma Velux prowadzi promocyjną sprzedaż rolet do okien dachowych. Kupujący otrzymują w ramach dokonanego zakupu w prezencie wielofunkcyjnego pilota lub dotykowy panel sterowania pozwalający na kontrolę funkcjonowania rolet o każdym czasie i z każdego miejsca w domu.
 • Zaproś słońce do domu z nową aplikacją Velux
  Projektowanie zmian w wyglądzie pomieszczeń domowych przestało być trudne. Dziś nawet osoby, które nie posiadają wyobraźni przestrzennej mogą bez problemu sprawdzić, jak wyglądać będzie nowa aranżacja pokoju czy kuchni. Wystarczy użyć nowej aplikacji mobilnej firmy Velux.
 • Velux Liderem Rynku Stolarki 2013
  Każdego roku na rynek trafiają dziesiątki nowych produktów. Pojawiają się kolejne firmy, a konsument często jest zdezorientowany i nie wie, który wyrób kupić, by być pewnym jego wysokiej jakości. Dlatego właśnie organizacje branżowe wskazują co rok wiodące przedsiębiorstwa w danej dziedzinie, które odznaczają się wysokiej klasy produktami.
 • Kolejny sukces Velux
  Tym razem firma została wyróżniona w plebiscycie magazynu ekonomicznego Home&Market „Najlepszy Partner w Biznesie 2013” w kategorii budownictwo. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 października 2013 roku w hotelu Hyatt w Warszawie.
 • Fundacje Velux otwierają drogę do samodzielności
  Fundacja Velux dofinansowała kwotą blisko 3 milionów złotych projekt Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Nosi on nazwę „Trening samodzielności drogą do autonomii i życiowej niezależności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”.
 • Konkurs Velux na staż w Danii rozstrzygnięty
  Producent okien dachowych Velux od lat włącza się na różne sposoby w poprawę standardów oraz innowacyjności polskiej myśli architektonicznej. Jednym z wyrazów tej troski jest organizowany corocznie konkurs dla młodych architektów, w którym nagrodą jest staż w Danii. Pozwala on laureatom na poznanie innych rynków budowlanych oraz stwarza możliwości rozwoju.

Galeria zdjęć

Okna: GPL M10; GIL M34
Okna: GPL M10; GIL M34
Okna: GDL Cabrio P19; GDL P10; GIL P04
Okna: GHL M08
Okna: GGL M08
Okna: GGL M10; GIL M34
Okna: GZL M08
Okna: GHL M04; GGL M04
Okna: GHL M04; GGL M04
Okna: GDL Cabrio P19; GPL P10; GIL P34
Okna: GGL P06; GPL P06
Okna: GGL M04
Okna: GGL M12
Okna: GPL M08; GIL M34; VFE M31
Okna: GGU M08; GGU M04 INTEGRA®
Okna: GHL S08
Okna: GHL M04; GGL M04
Okna: GDL Cabrio P19
Okna: GDL Cabrio P19
Okna: GGL S08
Okna: GGU S08
Okna: GGL M08
Okna: GGL M08
Okna: GPU M10; GIU M34
Okna: GPU M10; GIU M34
Okno: GZL M08
Okna: GDL Cabrio P19
Okno GPU
Okno GGL
Okno GGL M08
Okno GGU M08
Okno GGU M10 INTEGRA®
Okno GGL M10 INTEGRA
Świetlik TWR 014
Okno GGU
Okna: GGU INTEGRA M08
Okna: GGU P08
Okna: GGL, GIV
Okna GGU
Okna: GGL M12
Okna: GGU P04
Okna: GGL INTEGRA ; GIL M12
Okna: GGU S08
Okno: GGL M10
Okna: GGU M04 INTEGRA®
Świetlik tunelowy TWR 014
Okna: GGL M04; M08
Okno do płaskiego dachu CVP 100 100
Okna: GPU M10, GIU M34
Okna: GGU M10; GPU M10 INTEGRA®;GIU M34
Świetlik tunelowy TWR 014

KontaktJak dojechać