Solarfocus GmbH

Kobylec 124
32-740 Łapanów
woj. małopolskie
 

O firmie

Historia

Solarfocus powstał w 1993 roku Niemczech jako prywatna firma zajmująca się tworzeniem systemów solarnych, początkowo pod nazwę Kalkgruber. W 1995 roku firma przekształciła się w spółkę akcyjną Kalkgruber Solar- und Umwelttechnik. Dwa lata później producent kupił i przebudował nieruchomość w Aschach, gdzie powstał kompleks biurowy o powierzchni 370 m2 oraz powierzchnia magazynowa o 1130 m2. W 1998 roku spółka przejęła firmę Prüller łącznie z nieruchomością w Großraming. W 2002 roku producent otworzył nową siedzibę w St. Urlich koło Steyr o powierzchni 3000 m2. W 2006 roku spółka zmieniła nazwę na Solarfocus oraz rozpoczęła produkcję nowych kolektorów słonecznych Sunny i kotłów na biomasę Therm. Trzy lata później firma weszła na rynek amerykański i podjęła współpracę z firmą Woodmaster. Z biegiem lat działalność Solarfocus poszerzyła się o nowe produkty oraz powstały kolejne oddziały zagraniczne, w tym również w Polsce.

Cele

Misją firmy jest tworzenie produktów najwyższej jakości, spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Solarfocus pragnie stale poszerzać ofertę produktów oraz zdobywać nowe rynki zbytu. Producent przywiązuje ogromną wagę do ochrony środowiska oraz stara się wykorzystywać odnawialne źródła energii, ponieważ wdrażanie ekologicznych rozwiązań jest sztandarowym celem firmy. Wykorzystywanie czystej energii słonecznej jest w pełni przyjazne środowisku naturalnemu i w znacznym stopniu redukuje koszty energii.

Oferta

  • instalacje solarne: kolektory próżniowe, ciepła woda użytkowa, wielkoskalowe instalacje solarne
  • fotowoltaika
  • ogrzewanie biomasą: kotły kombi, kotły na pellet, drewno, zrębki
  • technika magazynowania: zbiorniki ciepłej wody użytkowej, buforowe, warstwowe, kombi

Osiągnięcia

Firma dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalizmowi zdobyła zaufanie klientów i kontrahentów na całym świecie. W 2011 roku Solarfocus zdobył włoską nagrodę Premio Innovazione Tecnica Forlene za najbardziej oszczędną technologię. Dwa lata później firma została odznaczona Złotym Medalem 2012 i 2013 roku za innowacyjną technologię produkcji.

Galeria zdjęć

Zestaw solarny.
Zestaw solarny.
Kotły na pelet.
Kotły na pelet TOP.
Kolektory słoneczne PCP.
Kolektor słoneczne Sunny.
Kolektor słoneczny.
Kocioł na pelet Plus.
Zbiornik ciepłej wody użytkowej.
Zbiornik ciepłej wody użytkowej.
Systemy sterowania.
Siedziba firmy.

KontaktJak dojechać