Polbruk S.A.

ul. Nowy Świat 16c
80-299 Gdańsk
woj. pomorskie
 

O firmie

Historia

Polbruk to ogólnopolski producent kostki brukowej i elementów drogowych, który działa na rynku polskim od przeszło 20 lat. W ciągu ostatnich lat firma zrealizowała znaczące inwestycje, budując nowe zakłady i linie produkcyjne oraz przejmując istniejące fabryki w Koszalinie, Łodzi, Pruszkowie, Kielcach, Rzeszowie, Warszawie, Lublinie, Gdańsku oraz Olsztynie i Niepołomicach. W 2009 roku Polbruk przejął Faelbud, powiększając swój zasięg o dwa nowe oddziały: w Skierniewicach i Lublinie. Na początku 2010 r. nastąpiła dalsza ekspansja terytorialna marki, poprzez połączenie spółek Polbruk i Bazaltex Polbruk. Prężnie działająca na południu Polski firma powiększyła się o nowe zakłady: w Tarnowskich Górach, Kotlarni, Opolu, Legnicy, Prószkowie k. Opola i Niepołomicach.

Cele

Misją Polbruku jest stały rozwój firmy oraz produkcja towarów najwyższej jakości. Realizując od kilkunastu lat strategię rynkowego rozwoju terytorialnego, spółka obecna jest na terenie całego kraju. Dziś Polbruk to ogólnopolska marka, z silną siecią dystrybucji i sprzedaży bezpośredniej. To godny zaufania partner biznesowy dla inwestorów realizujących wielkie budowy, drogi i autostrady, oraz dla małych firm budowlanych. Produkty marki Polbruk sprzedawane są klientom indywidualnym w ponad 600 hurtowniach i składach budowlanych na terenie całego kraju. Ponadto firma dystrybuuje swoje wyroby poprzez sieci handlowe: PSB, Saint Gobain, Nomi czy Leroy Merlin.

Oferta

 • kostki brukowe
 • produkty przemysłowe: płyty ściekowe, płyty chodnikowe, krawężniki: drogowe, wjazdowe, łukowe, skośne, trapezowe, oporniki, ciężkie
 • produkty ogrodowe: gazony, palisady
 • obrzeża: chodnikowe, trawnikowe, ozdobne
 • systemy ogrodzeniowe

Osiągnięcia

Produkty marki Polbruk, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii produkcji, spełniają surowe wymagania polskich i europejskich norm budowlanych. Wszelkie wyroby poddawane są regularnej kontroli jakości w specjalistycznych laboratoriach, co daje gwarancję ich trwałości oraz bezpieczeństwa eksploatacji. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w połączeniu z doświadczeniem wysoko wykwalifikowanej kadry pozwala firmie oferować najwyższej jakości materiały do budowy pięknych i trwałych nawierzchni brukowych. Wszystkie produkty spółki spełniają wymagania Polskich Norm i Aprobat Technicznych IBDiM oraz posiadają Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001.

Więcej o nas

 • Czas na taras. Tipy i imponujące rozwiązania
  Betonowa posadzka, meble z recyklingu i kilka krzewów – taras w takim wydaniu większości z nas już nie wystarcza. Podpowiadamy, jak pomysłowo zaaranżować „letni salon”, aby stał się stylowym uzupełnieniem posesji i ustronną strefą relaksu.
 • Poczuj różnicę - płyty wet-cast marki Polbruk
  Współczesne obiekty i rozwiązania architektoniczne wyraźnie pokazują, że nowoczesna przestrzeń powinna być nie tylko stylowa, ale i funkcjonalna. Trendy te przenikają również do świata materiałów nawierzchniowych, czego efektem jest linia TOP firmy Polbruk. Tworzące ją trzy modele płyt typu wet-cast - Lira, Aura i Linea - łączą w sobie solidność z elegancją i zwiększają możliwości aranżacyjne tarasu.
 • Kompozycje naskalne – jak stworzyć przydomowy skalniak?
  Klasyczny, nowoczesny, piętrowy, barwny, minimalistyczny. Nieduży przydomowy skalniak może mieć równie wiele twarzy, co okazały ogród. Aby tworzenie kamienno-roślinnych kompozycji mogło awansować do rangi sztuki, warto wykorzystać materiały trwałe, efektowne i wszechstronne. Czyli dokładnie takie, jakie odnajdziemy w ofercie firmy Polbruk.
 • Kilka stopni do celu – z czego wybudować schody?
  Schody stanowią nie tylko podstawowy element wejścia do budynku, ale często, wraz z trawnikami i ogrodowymi ścieżkami pełnią także ważną rolę dekoracyjną. Od czego należy zacząć ich budowę i jaki materiał najlepiej wybrać, aby uzyskać różnorodne i efektowne połączenia? Oto kilka wskazówek.
 • Na co zwrócić uwagę wybierając projektanta ogrodu?
  Na marzenia o własnym domu składa się w dużej mierze pragnienie posiadania ogrodu. Aby ten ostatni był piękny i stanowił wizytówkę posiadłości, należy go odpowiednio zaprojektować i wykonać. W tym pomoże nam projektant. Odpowiadamy na pytanie: dlaczego warto zatrudnić architekta krajobrazu i na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert.
 • Jak dbać o taras zimą?
  Zadbany taras to nie tylko ozdoba domu, ale w okresie wiosny i lata również miejsce spotkań domowników i gości. Jednak żeby móc cieszyć się nim przez większą część roku, należy odpowiednio zadbać o jego nawierzchnię także zimą. W jaki sposób pielęgnować taras, aby zachował atrakcyjny wygląd na kilka lat?
 • Polbruk Efekt – impregnat na zimę
  Kostka brukowa to materiał szczególnie narażony na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza zimą. Zalegające warstwy śniegu, kilkustopniowe mrozy czy duże wahania temperatur w ciągu doby mocno osłabiają wytrzymałość nawierzchni. Jak zadbać o nią w okresie zimowym i jakich środków najlepiej użyć w tym celu?
 • Czas na słoneczny taras – płyty tarasowe Teriso firmy Polbruk
  Taras to namiastka ogrodu w domach, gdzie nie można sobie na takowy pozwolić albo płynne połączenie miedzy domem a ogrodem. To miejsce, gdzie skupia się życie rodzinne, gdzie można w spokoju odpocząć wśród przyrody, nawet jeżeli stanowią ją jedynie pnącza i kwiaty w donicach.
 • Magia dawnych ogrodów w nowoczesnych miastach
  Nowoczesne miasta z sięgającymi chmur wieżowcami, budynkami ze szkła i metalu są często zimne i nieprzystępne. Nie zapełnia ich nawet wzmożony ruch uliczny czy rzesze spieszących się ludzi. Brak tu miejsca na zieleń, zacisze czy przytulne zakątki. Szukać ich można za to w starszych dzielnicach, gdzie kamienice kryją często za swymi fasadami podwórza zapełnione rabatami i ocienione pnączami. Jakiż kontrast tworzą one z wielkomiejskimi metropoliami.
 • Ogrodowa galanteria, czyli palisady łamane i obrzeża Canto firmy Polbruk
  Ogród to miejsce odpoczynku i relaksu. To także wizytówka domu, stworzona zawsze z myślą o przywoływaniu dobrych emocji i wspomnień. Podziwiając eleganckie kompozycje, zapominamy często, jak wiele pracy trzeba włożyć w ich stworzenie. W przypadku ogrodów wszystko musi tworzyć harmonijną całość.
 • Różne strony kostki – Polbruk Napoli i Polbruk Country
  Kostka brukowa to obecnie jeden z głównych materiałów stosowanych w aranżacji podwórek i ogrodów. Bogaty asortyment kształtów i kolorystyki sprawia, że znajduje ona zastosowanie w różnych typach zagospodarowania przestrzeni. Kostkę spotkać można w dużych ogrodach wiejskich, jak i przydomowych zieleniakach, które stanowią wyspy zieleni w miejskim kamiennym krajobrazie.
 • Spacer włoską riwierą – kostka brukowa Nostalite Prima firmy Polbruk
  Włoskie miasteczka to miejsca wyjątkowo urokliwe. Nie bez powodu odwiedzają je każdego roku tysiące turystów. Połączenie kamiennych domów, brukowanych uliczek, błękitnego morza i nieba daje niezapomniany efekt. W dzień rozgrzane kamienie bieleją w słońcu, nocą błyszczą w księżycowej poświacie, promieniując ciepłem będącym zapowiedzią kolejnego upalnego dnia.

Galeria zdjęć

Kostka brukowa - Polbruk Paksos.
Kostka brukowa - Polbruk Paksos.
Kostka brukowa - Polbruk Avanti.
Kostka brukowa - Polbruk Avanti.
Kostka brukowa - Polbruk Atrium.
Kostka brukowa - Polbruk Atrium.
Kostka brukowa - Polbruk Capri.
Kostka brukowa - Polbruk Capri.
Gazony ogrodowe Polbruk.
Palisady Polbruk.
System ogrodzenia - Polbruk Grando.
Elementy ażurowe wypełnione trawą - Polbruk Ekologiczny.
Obrzeże chodnikowe Polbruk.
Płyty chodnikowe Polbruk.
Płyty ściekowe Polbruk.
Krawężnik drogowy Polbruk.

KontaktJak dojechać