Mefra Bau System Sp. z o.o.

ul. Łokietka 5
64-500 Szamotuły
woj. wielkopolskie
 

O firmie

Historia

W 1908 roku w Holandii Frans Melenhorst założył firmę Mefra, której nazwa pochodzi od pierwszych słów nazwiska i imienia właściciela. Przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w świadczeniu usług budowlanych. Firma przetrwała liczne zawirowania dziejowe, a po II Wojnie Światowej nastąpił jej szybki rozwój. Boom ekonomiczny i mieszkaniowy spowodował wzrost zapotrzebowania na usługi budowlane. Dzięki temu firma mogła sobie pozwolić na otwieranie nowych filii w innych miejscowościach. W jednoczącej się Europie coraz łatwiej było zawierać kontrakty biznesowe. Mefra zawiązała współpracę z przedsiębiorstwami w innych krajach na zasadach synergii. Weszły one w skład Mefra Bouwgreup, której zarząd do dziś znajduje się w rękach rodziny Melenhorst. Od 1997 roku grupa działa także na rynku polskim. Rozpoczęła tu działalność spółka Mefra Bau System, która zajmuje się budową domów tradycyjnych oraz szkieletowych. W ostatnich latach duży nacisk w całym koncernie kładzie się na rozwój budownictwa pasywnego i energooszczędnego. To ogólnoświatowy trend, który dodatkowo wzmacniają restrykcyjne przepisy dotyczące minimalizacji strat ciepła w budynkach oraz mówiące o czerpaniu energii ze źródeł odnawialnych.

Cele

Mefra skupia się przede wszystkim na budowie domów, które będą dla ich mieszkańców miejscem odpoczynku. Firma tworzy projekty, które są ciepłe i jak najlepiej wpisują się w zasady zrównoważonego rozwoju. Aby uzyskać te właśnie cechy przedsiębiorstwo stosuje wysokiej klasy materiały oraz dysponuje doskonałym zapleczem sprzętowym. Wyspecjalizowani pracownicy posiadający długoletnie doświadczenie, są gwarancją sukcesu każdej inwestycji. Domy budowane przez Mefra mają przede wszystkim służyć ludziom. Dlatego też klient zaangażowany jest w cały proces decyzyjny, od momentu projektowania po zakończenie inwestycji, ponieważ to jego potrzeby i marzenia są najważniejsze.

Oferta

  • budowa domów: szkieletowych, energooszczędnych
  • wykonywanie prefabrykowanych elementów dachów i ścian
  • domki letniskowe
  • garaże i wiaty
  • budowa obiektów biurowych i usługowych

Osiągnięcia

Mefra działa na europejskim rynku budowlanym od przeszło stu lat. Przeszła daleką drogę od niewielkiej firmy rodzinnej do grupy skupiającej przedsiębiorstwa z kilkunastu krajów. Rozwój nowoczesnych technologii oraz wysoka jakość wykonywanych prac sprawiają, że cieszy się ona dużym zaufaniem wśród inwestorów. Firma posiada liczne certyfikaty jakości wystawiane przez producentów materiałów budowlanych oraz instytucje badawcze. Jej obiekty spełniają wysokie normy środowiskowe.

Galeria zdjęć

Dom jednorodzinny zbudowany przez firmę.
Dom jednorodzinny zbudowany przez firmę.
Montaż ocieplenia i elewacji.
Etap budowy domu jednorodzinnego.
Dom szkieletowy - montaż pokrycia dachowego.
Niewielki dom jednorodzinny - szkieletowy.
Dom jednorodzinny zbudowany przez firmę.
Dom jednorodzinny - realizacja firmy.
Drewniany dom letniskowy.
Realizacja firmy - dom jednorodzinny.
Dom jednorodzinny zbudowany z drewna.
Parterowy dom - realizacja firmy.

KontaktJak dojechać