Leier Polska

Wola Rzędzińska 155a
33-150 Wola Rzędzińska
woj. małopolskie
 

O firmie

Historia

Początki firmy Leier Polska sięgają roku 1951, kiedy to Minister Przemysłu Lekkiego powołał do życia Tarnowskie Zakłady Ceramiki Budowlanej. Przedsiębiorstwo skupiało wszystkie cegielnie w regionie. W 1961roku rozpoczęto budowę nowoczesnego zakładu w Woli Rzędzińskiej. Rozruch nastąpił w 1964 roku. W kolejnych latach podtarnowska cegielnia dostarczała materiały dla budownictwa - do budowy domów, obiektów użyteczności publicznej, budynków przemysłowych, a także dla rolnictwa. W 1998 roku zakład został sprywatyzowany i zmienił status prawny na spółkę akcyjną. Przez lata firma była modernizowana i unowocześniana, wprowadzano nowe linie technologiczne, inwestowano w rozwinięty park maszynowy oraz szkolono pracowników. Obecnie w Woli Rzędzińskiej pracują 3 nowoczesne, wysokowydajne linie do produkcji ceramiki. Pustaki z ceramiki poryzowanej Thermopor są znane i powszechnie stosowane na placach budów w całej Polsce południowej, centralnej i wschodniej.

Cele

Misją firmy jest rozwój oraz inwestowanie w technologie zapewniające najwyższą jakość oferowanych produktów. Innowacyjność oraz szeroka gama towarów są priorytetami spółki. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji, licznym punktom sprzedaży oraz doradcom techniczny obecność firmy widoczna jest na terenie całej Polski. Poza tym firma poprzez swoje działania stara się współtworzyć lokalną społeczność oraz aktywnie działać na jej rzecz, wspomagając społeczne przedsięwzięcia.

Oferta

  • systemy ścienne: pustaki; thermopor, akustyczne, max
  • systemy stropowe: płyta stropowa leier panel, strop Ackermana
  • systemy kominowe: leier turbo, leier izolowany, wentylacja
  • nadproża: do rolet, zespolone leier strong
  • panele akustyczne
  • zaprawy

Osiągnięcia

Firma z tak ogromnym doświadczeniem wielokrotnie była doceniana i nagradzana. W 2002 roku zdobyła tytuł Lidera Regionu Małopolski. W 2005 spółka otrzymała Nagrodę Gospodarczą Wojewody Małopolskiego w kategorii Inwestycje Zagraniczne. Wysoka jakość towarów zaowocowała nadaniem tytułu Jakość roku 2008, za produkcję płyt stropowych Leier-Panel. W 2011 roku uhonorowano firmę Odznaką Honoris Gratia, nadaną za zasługi na rzecz rozwoju miast Krakowa.

Galeria zdjęć

Panele akustyczne Leier-Durisol.
Panele akustyczne Leier-Durisol.
Pustaki ścienne Thermopor P+W.
Pustaki ścienne Thermopor 30 P+W.
Pustaki ścienne Thermopor 18,8 P+W.
System kominowy Leier izolowany.
System kominowy Leier.
Sytem kominowy Leier Turbo-N.
Systemy stopowe płyta stropowa Leier-Panel.
Bloczek stropowy Acermana.
Nadproże zespolone Leier Strong.
Bloczki betonowe Leier.

KontaktJak dojechać