Kospel S.A

ul. Olchowa 1
75-136 Koszalin
woj. zachodniopomorskie
 

O firmie

Historia

Firma Kospel jest jednym z największych w Europie producentów podgrzewaczy wody i elektrycznych kotłów centralnego ogrzewania. Została założona w 1990 roku przez obecnego Prezesa Krzysztofa Łukasika, który rozpoczął montaż pierwszych, skonstruowanych przez siebie przepływowych podgrzewaczy wody. Dzisiaj firma posiada 3 nowoczesne zakłady produkcyjne i zatrudnia ponad 400 pracowników. Jej produkty znane są nie tylko w większości krajów europejskich, ale również w Azji i Afryce. Korzysta z nich już przeszło 4,5 miliona użytkowników.

Cele

Kospel dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wdraża najnowocześniejsze technologie. W 2006 roku firma uruchomiła pierwszą w Polsce, w pełni zautomatyzowaną proszkową emaliernię zbiorników. W ofercie pojawiły się ogrzewacze pojemnościowe oraz wymienniki i zasobniki ciepłej wody użytkowej. Wymienniki firmy Kospel oprócz najnowocześniejszej technologii emaliowania, jako pierwsze wyróżniały się zastosowaniem izolacji wykonanej z czarnej pianki polistyrenowej. Wychodząc naprzeciw coraz większemu zainteresowaniu, jakim zaczęły się cieszyć odnawialne źródła energii, producent otworzył linię technologiczną do produkcji kolektorów słonecznych. Firma Kospel, jako pierwsza w Polsce, oferuje kompletną instalacje solarną - zarówno kolektory jak i wymienniki c.w.u. - własnej produkcji. Pod koniec 2011 roku wdrożono do produkcji nową serię podgrzewaczy trójfazowych, a wśród nich pierwszy w Europie podgrzewacz z dotykowym panelem LCD.

Oferta

 • przepływowe podgrzewacze wody
 • pojemnościowe podgrzewacze wody
 • wymienniki i zasobniki c.w.u.
 • zbiorniki buforowe
 • kolektory słoneczne
 • elektryczne kotły c.o.
 • magnetyzery
 • pozostałe akcesoria

Osiągnięcia

Kospel jest firmą z polskim kapitałem, zatrudniającą polskich inżynierów i specjalistów. Z powodzeniem konkuruje z uznanymi markami i koncernami światowymi. Jej imponujący sukces jest możliwy dzięki stawianiu na innowacyjność, rozwój technologii oraz jakość i najwyższy poziom zadowolenia klienta. Firma wielokrotnie była doceniona i nagradzana.  

Więcej o nas

 • Kospel na targach w Mediolanie
  W dniach 18-21 marca 2014r. w Mediolanie odbyły się targi Mostra Convegno Expocomfort. Wśród wystawców z branży grzewczej i sanitarnej znalazła się również firma Kospel. W tym roku odbyła się już 39 edycja targów. Mediolańskie targi goszczą specjalistów z zakresu chłodnictwa, pomp ciepła czy klimatyzacji. O prestiżowym charakterze imprezy świadczy obecność uczestników, która w tym roku przekroczyła liczbę 1600 wystawców reprezentujących przeszło 51 krajów.
 • Prawdziwy Hit – 6 lat gwarancji na wymienniki Termo-Hit
  Firma Kospel przedłuża gwarancję wymienników Termo Hit do 72 miesięcy! Wszystko dzięki zastosowaniu w produkcji technologii emaliowania proszkowego. Zwiększona ochrona antykorozyjna skłoniła producenta do zapewnienia 6-letniej gwarancji na oferowane systemy grzewcze.
 • Nowe podgrzewacze EPS2 Twister
  Firma Kospel wprowadza na rynek nową wersję podgrzewaczy wody. Podgrzewacze Twister, które produkowane są od lat, zyskały zupełnie nowy design. Unowocześniona wersja podgrzewacza zastąpi popularny model EPS.

Galeria zdjęć

Kocioł - Ekco.L.
Kocioł - Ekco.L.
Przepływowy podgrzewacz wody - EPS Twister.
Przepływowy podgrzewacz wody - EPO Amicus.
Przepływowy podgrzewacz wody - EPS Twister.
Podgrzewacz wody - PPE2 electronic LCD.
Podgrzewacz wody - PPVE Focus electronic.
Zasobnik stojący - SE i SEC Termo Max.
Zasobniki ciepłej wody użytkowej.
System solarny.
System solarny.

KontaktJak dojechać