Inotec Sp. z o.o.

ul. Radziecka 39
33-300 Nowy Sącz
woj. małopolskie
 

O firmie

Historia

Inotec należy do firm, które swoją działalność rozpoczynały w momencie przemian ustrojowych w Polsce. To niewielki zakład, który wyspecjalizował się w dwóch głównych działach. Pierwszy z nich stanowi projektowanie i wykonywanie linii recyklingowych, drugi zaś to produkcja urządzeń i instalacji grzewczych. Obydwie gałęzie działalności ściśle wiążą się z ochroną środowiska, na którą Inotec kładzie bardzo duży nacisk. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaprojektowała i wykonała urządzenia do recyklingu odpadów z plastiku, które podczas prezentacji w 1994 roku wzbudziły duże zainteresowanie mediów. Dzięki dużemu potencjałowi i dorobkowi intelektualnemu w tej dziedzinie, podejmuje się ona specjalistycznych zleceń mających na celu tworzenie skomplikowanych systemów recyklingowych dla dużych firm. Wykonała je między innymi dla koncernu Donelley. Osobnym działem produkcji są urządzenia grzewcze dla domów jednorodzinnych i hal przemysłowych. Firma oferuje pełną gamę kominków z płaszczem, wykonywanych seryjnie oraz na indywidualne zamówienia, dostosowane do wymagań klienta. Inotec wyprodukowała pierwszy w Polsce wolnostojący kominek z płaszczem wodnym. Osiągnięcia te są stale ulepszane i dopracowywane, tak by nadążyć za najnowszymi trendami na rynku. Dzięki temu przedsiębiorstwo posiada wysoką pozycję w branży.

Cele

Inotec dąży do tworzenia produktów, które pozwalają człowiekowi żyć w zgodzie z prawami rządzącymi przyrodą. Dlatego też zwraca się w kierunku rozwiązań proekologicznych, energooszczędnych i minimalizujących wpływ działań człowieka na środowisko natrualne.

Oferta

  • wkłady do kominków i pieców
  • wkłady konwekcyjne
  • piece wolnostojące
  • wymienniki ciepła
  • zabezpieczenie do kominków
  • akcesoria do kominków
  • projektowanie i tworzenie systemów recyklingu
  • progi przeciwzalewowe

Osiągnięcia

Od początku swojej działalności Inotec nastawiał się na innowacyjne działania. Dzięki temu, pomimo niezbyt dużych rozmiarów firmy udało mu się wyprodukować urządzenia, które wyznaczały trendy na rynku. Należały do nich wolnostojący kominek z płaszczem wodnym, za który firma otrzymała wyróżnienie na targach w Kielcach w 2007 roku oraz system dopalania spalin do kominków z kurtyną wodną. Z kolei w 2009 roku nagrodzono inny z nowatorskich pomysłów Inotec, próg przeciwzalewowy, który zapobiega rozprzestrzenianiu się substancji chemicznych podczas ich wycieku.

Galeria zdjęć

Kominek z płaszczem wodnym Iskierka - panoramiczna.
Kominek z płaszczem wodnym Iskierka - panoramiczna.
Kominek z płaszczem wodnym dwustronny.
Sterownik tatarek na 2 pompy.
Kominek z płaszczem wodnym dwustronny.
Wkład z płaszczem wodnym do pieców kaflowych.
Kominek z płaszczem wodnym.
Piec z płaszczem wodnym Iskierka 2.
Stojak kominkowy.
Wymiennik do kominka.
Przepustnica powietrza AIRMatic.

KontaktJak dojechać