CREATON Polska sp. z o.o.

ul. Wspólna 6
32-300 Olkusz
woj. małopolskie
 

O firmie

Historia

Creaton to nowoczesność i wysoka jakość. Tu estetyka oraz funkcjonalność łączą się w jedność, tworząc zachwycające powierzchnie dachów. Creaton oferuje najszerszy na świecie asortyment dachówek ceramicznych, będący w stanie zaspokoić wszelkie indywidualne gusta i wymagania, dający możliwość tworzenia niezwykłych zindywidualizowanych rozwiązań. Od wież kościelnych, po dachy budynków w stylu awangardowym – kto tylko sięgnie do oferty Creaton, z pewnością znajdzie właściwe rozwiązanie.

Creaton Polska sp. z o.o. z siedzibą w Olkuszu powstała 4 stycznia 2011 roku w wyniku połączenia trzech spółek: Euronit Sp. z o.o., Creaton Polska Sp. z o.o. oraz Etex Building Materials Poland Sp. z o.o. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne dachówek cementowych - w Olkuszu na południu Polski, gdzie mieści się również centrala spółki, oraz w Chojnicach na północy kraju. We wrześniu 2012 roku uruchomiono fabrykę dachówek ceramicznych Creaton w gminie Kościan w Wielkopolsce.

W odpowiedzi na potrzeby klientów spółka w swojej ofercie ma rozwiązania dla różnych zakresów działalności - dachów, elewacji zewnętrznych oraz wnętrz. Wszystkie proponowane materiały odznaczają się wysoką jakością i posiadają wymagane przez polskie prawo certyfikaty.

Produkty przeznaczone dla dachów to: dachówki cementowe, dachówki ceramiczne, płytki dachowe, płyty faliste z włóknocementu oraz deski elewacyjne Cedral. Jako okładziny elewacji zewnętrznych i wewnętrznych proponowane są płyty elewacyjne z włóknocementu o zróżnicowanej fakturze powierzchni oraz grubości.

Creaton Polska sp. z o.o. należy do koncernu Etex Group, międzynarodowego holdingu działającego na rynku materiałów budowlanych. Należą do niego 92 przedsiębiorstwa na całym świecie, zatrudniające łącznie 14.500 pracowników.

W styczniu 2016 firma zmieniła nazwę na z Etex Building Materials Polska sp. z.o.o. na Creaton Polska sp. z o.o.

Cele

Creaton nieustannie podąża za branżowymi nowinkami, po to by śledzić aktualne trendy i spełniać oczekiwania klientów. Dlatego nadrzędnym celem przedsiębiorstwa jest ciągłe udoskonalanie swoich produktów oraz podnoszenie jakości świadczonych usług już od momentu doradztwa, poprzez fachowy montaż i serwisowanie. Firma pragnie zdobyć silną pozycję na rynku pokryć dachowych i elewacyjnych.

Oferta

  • dachówki: ceramiczne płaskie, esówki, marsylki, suwakowe, cementowe
  • akcesoria do montażu dachówki ceramicznej i cementowej
  • płytki dachowe i elewacyjne
  • płyty faliste
  • deski elewacyjne

Misja

Misją przedsiębiorstwa jest stały rozwój i umacnianie swojej pozycji rynkowej, poprzez konkurencyjność i innowacyjne metody produkcji. Wszyscy pracownicy firmy świadczą kompleksowe i profesjonalne usługi, służąc klientom swoją wiedzą i fachową poradą, ponieważ dobre relacje z kontrahentami są priorytetem firmy. Poza tym polityka spółki ukierunkowana jest na minimalizację wpływu produkcji na środowisko naturalne poprzez optymalizację procesów produkcyjnych, efektywne wykorzystanie energii, ograniczenie zużycia surowców naturalnych i recykling odpadów.  

Galeria zdjęć

Nowe pokrycie dachowe.
Nowe pokrycie dachowe.
Dachówki ceramiczne tworzące ciekawe pokrycie dachu.
Płytki dachowe - kolorowe.
Wzór stworzony z płytek ceramicznych.
Kolorowe płytki dachowe.
Pokrycie dachowe wykonane z płytek ceramicznych.
Dachówki ceramiczne pokrywające dach i ogrodzenie.
Klasyczne pokrycie dachowe - dachówki ceramiczne.
Pokrycie dachowe ułożone z dachówek ceramicznych oferowanych przez firmę.
Wzór stworzony z różnokolorowych płytek dachowych.
Ciekawy wzór stworzony za pomocą kolorowych płytek dachowych.
Nowe pokrycie dachowe - wzór stworzony z kolorowych płytek dachowych.

KontaktJak dojechać